GreenCard

Dubai Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Birleşmiş Arap Emirlikleri’nin en göze çarpan yeri olan Dubai, gelişmiş koşulları ve sunduğu iş imkanları ile Dubai çalışma izni nasıl alınır sorularının merkezi olmaya devam etmektedir. Yapılan çalışmalar da göstermektedir ki Dubai’de sürekli bir gelişme ve yeni şirket açılımı söz konusu olmakla birlikte sunulan avantajlar ve eleman ihtiyacı da gün geçtikçe artmaktadır.

Neden Dubai?

Yaşam kalitesini yükseltmek ve iş imkanlarından yararlanmak isteyenlerin ilk adreslerinden biri hiç şüphesiz Dubai olmaktadır. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise vergiden muaflık durumu olmaktadır. Çalışmanız karşılığında aldığınız ücret, herhangi bir vergi kesintisine uğramadan elinize geçebilmektedir ve bu durum da büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Çalışma İzni

Elbette, Dubai’nin sunduğu iş imkanları ve vergisiz kazançtan yararlanmak amacıyla gittiğinizde, oturma vizesi ile çalışma iznine ihtiyaç duyacaksınız. Avrupa’ya yapacağınız başvurularda söz konusu durum yerleşme ve çalışmaya geldiğinde vize almanız oldukça zorlaşmaktayken Dubai çalışma izni kolaylığı ile herhangi bir problem yaşamadan vizeye sahip olmanıza olanak sağlamaktadır.

En az 60 günlük olmak üzere vize seçeneklerine başvurmalısınız. Çalışma izni için de başka alanlarda oldukça zor olabilecek bir süreç, burada oldukça kolaylaştırılmış durumda. Başvurup kabul aldığınız şirket, çalışma izninizi ve oturma vizenizi sizin adınıza sağlamaktadır. Evliyseniz ve eşinizi yanınıza getirmek istiyorsanız sizin vize sponsoru olabileceğiniz gibi, bu konuda da şirket eşiniz için de vize sponsoru olabilmektedir.

Sunduğu imkan ve avantajlarla oldukça iş talebinin bulunduğu; ancak kendini geliştirmeye devam eden sektör avantajları ile her daim işçi ihtiyacı duyulan Dubai, vergi muaflığı ve yüksek gelir avantajının yanı sıra, Dubai çalışma izni sağlama konusunda şirketlerin işlevselliği ile öncelikleriniz arasında bulunabilecek yerler arasında gelmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir