GreenCard

Kanada Green Card Alımı Başvuru Şartları 2018

Kanada Green Card Alımı

Amerika’ya komşu olan fırsatlar ülkesi Kanada, Birleşmiş Milletlerin hazırladığı rapora göre yaşam koşullarının en iyi olduğu ülke olarak gösteriliyor. Kanada en çok akademisyen, sağlık personeli ve petrol mühendislerine kapılarını açıyor.

Kanada gelişmiş ülkeler arasında yer alan ve her yıl belirli sayıda göçmen alan bir ülke. Kanada Green Card alımı için birçok ülkeden insanlar başvuruda bulunuyorlar. Birçok alanda kalifiye eleman alan Kanada göçmenlik başvurusu için bazı şartlar istemekte.

Kanada’ya Göçmenlik İçin Kimler Başvuruda Bulunabilirler?

Profesyonel bir iş geçmişe sahip olan ve eğitim düzeyi yüksek olan her birey göçmenlik için başvuruda bulunabilir. Başvuruda bulunan kişi evli ise ve çocukları varsa onlarda başvurudan faydalanabilirler. 18 yaşından büyük olan herkes bu başvuruyu yapabilir.

Göçmenlik Başvurusu İçin Yabancı Dil Bilmek Önemli

Kanada’ya göçmen başvurusu yapılırken yabancı dil bilgisi önemli bir ölçüdür. Ülke İngilizce ya da Fransızca dillerinden en az birini iyi düzeyde bilmenizi ve konuşuyor olmanızı tercih ediyor. Özellikle yabancı dil sertifika ve diplomaları göçmenlik şansını önemli oranda arttırıyor.

Kanada’da Uygulanan Göçmenlik Hakları Nelerdir?

Kanada da bulunduğunuz zaman vatandaşlık hakkını alana kadar seçme ve seçilme hakkı verilmez. Fakat vatandaş olmasanız da eve yerleşme ve çalışma hakkına sahip olunmaktadır. Ayrıca her Kanadalı gibi tüm yasal sorumlulukları üstlenirsiniz. Mesela vergi ödemek ve belirtilen kanunlara uygun yaşamak gibi.. Kurallara uymaz ve ciddi bir suç işlerseniz sınır dışı edilirsiniz. Sahip olunan visa kişinin Kanada vatandaşı oluncaya kadar geçerli olmaktadır. Fakat visa’nın sahibi olan kimse ülkesine geri döner ve yaşamını orada devam ettirirse visa hakkını kaybeder.

Kanada Green Card alımı için web sitemizden detaylı bilgiyi alabilirsiniz. Yorum kısmına aklınıza takılan soruları sorarak site yöneticilerinin ve diğer okuyucuların sorularınızı yanıtlamasını sağlayabilirsiniz.

One thought on “Kanada Green Card Alımı Başvuru Şartları 2018

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir