Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

Malezya Kuala Lumpur Büyükelçiliği Türk Personel Alımı ilanı detayları belli oldu

Bugünkü ilanımız Güneydoğu Asya ülkesi olan Malezya’nın iki başkentinden birisi olan Kuala Lumpur’da bulunan Türk Büyükelçiliğinden gelmiştir. İki başkentli diyoruz çünkü ülke federal sistemle yönetilmektedir ve Kuala Lumpur kültür ve fians başkenti iken Putrajaya ise ülkenin idari başkenti konumundadır. Şehir Asya’nın en gelişmiş başkentlerinden birisidir. Şehirde 2 milyon kişi yaşamaktadır. Malezya’ya Türkiye’den uçakla 10 saat 30 dakika sürmektedir. Ülkemiz ile 5 saat farkı bulunmaktadır, yani ülkemiz Malezya’dan 5 saat geridedir. Ülkenin para birimi ise Malezya ringgiti’dir ve değeri ise 0,90 Türk lirasıdır. Sizlere ülke hakkında bu kadar bilgi verdikten sonra iş ilanına geçebiliriz.

Ülkenin başkentinde bulunan Türk büyükelçiliği münhal durumdaki sekreter kadrosunda çalışmak üzere Türk personel alınacaktır. Bunun için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişiler başvuruda bulunamayacaklardır. Bunun dışında en az lise mezunu olma şartı da bulunmaktadır. Diğer şartlar aşağıdadır.

  • Daktilo ve bilgisayar kullanabilmek,
  • Çok iyi decede İngilizce ve Türkçe bilmek,
  • Adli sicili temiz olmak,
  • Devlet memuru olma hakkından mahrum olmamak,
  • 41 yaşından gün almamış olmak.

Malezya’da kullanılan yabancı dil ingilizce olduğu için kişiler İngilizceyi ve ana dilimiz olan Türkçeyi iyi derecede bilmelidirler. Bu yabancı dil bilginizi test etmek amacıyla yazılı sınav yapılacaktır. Hatta sizlere Türkçe kompozisyon yazdırılıp ana dile hakimiyetiniz ölçülecektir.

Büyükelçilik “Turkish Embassy, Menara Tan & Tan, Level 18, 207 Jalan Tun Razak, 50450, Kuala Lumpur, Malaysia” adresinde bulunmaktadır. Başvurular bu adrese yapılacaktır. Başvurunuzu posta yolu ile veya elden belgelerinizi teslim ederek gerçekleştirebilirsiniz. Son başvuru tarihi 18 Mayıs 2018 Cuma olarak belirtilmiştir. +60 3 2030 0100 telefon numarasından veya embassy.kualalumpur@mfa.gov.tr adresinden daha bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Dil Eğitimi Danışmanlık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir