Yurt Dışı iş ilanları

Katar Otel Personeli İş İlanları

Katar Otel Personeli İş İlanları

Katar otel personeli iş ilanları ile yurtdışında büyük otellerde kariyer yapma imkânına kavuşabilirsiniz. Hem dolgun ücretler ile çalışarak birikim yapabilir hem de kariyerimizi önemli bir tecrübeyi ekleyebilirsiniz. Dünye üzerinde ılıman iklimi ve turizme yapılan yatırımlar turistleri Katar’a çekmektedir. Bu da yeni otellere ihtiyaç duyulması anlamına gelmektedir. Otellerde dünye üzerinden neredeyse her ülkeden kişiler konaklamaktadır. Bundan dolayı otellerde farklı ülkelerden ve dillerden personel alımları yaparak konaklamaya gelen misafirlerin evlerinde hissetmelerini amaçlamaktadır.

Otel Personelleri İçin Sunulan Avantajlar

Katar otel personeli alımı  ile Katar’da Hilton, Mariott gibi birçok ünlü otelde çalışma imkânına kavuştuğunuzda bazı avantajları elde edersiniz.

  • Vize işlemlerinizle uğraşmanıza gerek kalmadan söz konusu firma bu işlemleri yerine getirir. Sadece pasaport çıkartarak ilk adımı atabilirsiniz.
  • Otelde çalışarak dolgun maaş yanında alacağınız bahşişler ya da komisyonlar ile de ücretinizi neredeyse iki katına çıkarabilirsiniz.
  • Katar’da kalacağınız yer firma tarafından ayarlanır. Yatılı kalmak için ortaya çıkan tüm masraflar da firma tarafından karşılanır. Bu sayede mali yük oluşmaz.
  • Sağlık sigortanız tam olarak yapılır ve bilet masraflarınız dahil firma tarafından karşılanır. Yani buradan gitmeye çalıştığınızda herhangi bir masraf yapmanıza gerek kalmaz.
  • Genellikle firma ile çalışmaya başladığınızda sizlere 2 yıllık çalışma izni verilir. Bu nedenle yasalar herhangi bir sorun ile karşılaşmasınız.

Katar’da bulunan otellerden birinde çalışma imkânına kavuştuğunuzda tüm bu avantajların yanından benzersiz bir kariyer yapma imkânına kavuşursunuz.

Katar Otel Personeli Olma Şartları

Katar otel personeli alım ilanları için bir takım şartlara sahip olmanız gerekir. Özellikle bu ilanlara başvuru yapmak için olmazsa olmaz koşullar vardır. Sizlere bu konuda genel şartları bildirmek istiyoruz. Genel şartlar şunlardır;

  • Başta İngilizce olmak üzere en az bir yabancı dil bilmek. Çünkü nihayetinde orada insanlarla iletişim için bilindik bir dil bilmeniz gerekir. Ayrıca otel müşterileri genelde farklı uluslardan olup İngilizce vazgeçilmez bir dil olarak tercih sebebi olur
  • Sağlık bakımından herhangi bir hastalığa ya da rahatsızlığa sahip olmamak. Ayrıca sabıka kaydınızın da temiz olması ve daha önce bir suça bulaşmamış olmanız gerekir.
  • Otel personellerinin genel olarak 18 ile 30 yaş arası olması istenir. Aynı zamanda güler yüzlü, iletişim becerisine sahip olmanız gerekir.

Bir önceki yazımız olan Bulgaristan İş İlanları Yaşam Koşulları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

6 thoughts on “Katar Otel Personeli İş İlanları

  1. Merhaba katarda calismak istiyorum insaat isi su tesisati elektrik boya badana alcipan mobilya montaji araba sürme vb isleri yapabilirim lise mezunuyum 42 yasindayim bu ise ihtiyacim var

  2. Merhaba katar da çalışmak istiyorum. Ingilizce dil seviyem okuma yazma ve konuşma üst seviyede. 10 yıl boyunca yurt dışında supervisior olarak çalıştım. Pandemi nedeni ile Türkiye’ye dönmek zorunda kaldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir