GreenCard

Amerika Göçmenlik Bürosu Görevi ve Vize İşlemleri

Amerika’ya gitmenin yolu her şekilde Amerika göçmen bürosundan geçmektedir. Yapılacak olan her Amerika hayali için kesinlikle burayı rahatça atlatmak gerekmektedir.

Amerika Göçmen Bürosunun Görevi

Amerika vatandaşı olmak ve her türlü olanaklarından yararlanmak için Green Card başvurusu yapmanız gerekir. Yapılan başvuru formunu çok dikkatli doldurmanız gerekir. Çünkü yapılacak en küçük hatada bile çekiliş hakkını kaybeder hem paranızdan olursunuz hem de hayallerinizi ertelemek zorunda kalırsınız. Amerika da seçme ve seçilme hakkına sahip olmanız için bu greencarda ihtiyacınız vardır. her sene yapılan Greencard çekilişi sonuçlarını Amerika göçmen bürosundan öğrenebilirsiniz. Ayrıca göçmen olarak Amerika’ya gitmek için gerekli olan tüm kurallar ve kanunlar Amerika göçmen bürosunda alınmaktadır. Amerika vatandaşlık ve göçmen bürosundan Green Card başvuruları hakkında her türlü detaylı bilgileri alabilirsiniz. Göçmen olarak Amerika’ya gitmeniz için göçmen bürosundan başvurunuzun onaylanmış olması şarttır. Göçmen bürosu pazartesi gününden Cuma gününün sonuna kadar hizmet vermektedir. Fakat yapacağınız görüşmeler kesinlikle randevu ile yapılmaktadır.

Amerika Göçmen Bürosu Verdiği Vizeler

Amerika’ya kesin olarak yerleşmek için vize almanız gerekir. Genellikle Amerika’ya çalışmak ve oranın vatandaşı olmak için vize alınmaktadır. Fakat orada yaşamak için değil de gezmek için gitseniz bile vize almanız gerekmektedir. İki tane göçmen vizesi bulunmaktadır. Sınırlamalı ve sınırlamasız göçmen vizeleridir. Sınırlaması olmayan göçmen vizesi Amerika vatandaşı olan kişilerin birinci derece akrabalarına ve eski Amerika vatandaşı olan kişilere verilmektedir. Fakat bu vizeye mutlak suret ile 21 yaşın altında ve hiç evlenmemiş çocuklar alabilir. Bir de sınırlaması olan vizeler vardır ki o da aile ya da iş yeri sponsorluğu gibi durumlar sonrası verilmektedir. Her yıl yapılan green card çekilişi ile 55 bin kişi göçmen olarak alınmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir