Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

Brüksel Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği Türk Uyruklu Personel Arıyor

Yurtdışı iş ilanlarını yayınlamaya devam ediyoruz. Yurtdışında çalışmak isteyip devlet memuru olmak isteyen kişiler için en uygun çalışma alanı başkonsolosluklar ve büyükelçiliklerdir. Buralar dışişleri bakanlığına bağlı olduğundan buralarda çalışanlar devlet memuru gibi işlem görmektedirler. Bu ilanlar ile ilgili olarak ayrı bir kategori oluşturduk. Bu kategori altında elçiliklerin yayınlamış oldukları ilanları inceleyebilirsiniz. Şimdiki ilanımız ise Belçika Brüksel’de bulunan Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği tarafından yayınlanmıştır.  Bu ilanın detaylarını verelim.

Personel alımı şartlarının başında Türk vatandaşı olma bulunmaktadır. Ülkemiz temsilciliğinde çalışılacağı ve devlet memuru gibi işlem göreceği için Türk vatandaşı olmayan kişiler ilana başvuruda bulunamayacaklardır. Ayrıca yurtdışı iş ilanı olduğundan hem ana dili (Türkçe) hem de İngilizce (Fransızca’da tercih nedenidir.) bilmek gerekmektedir. Ayrıca 41 yaşını aşmış kişiler de ilana başvuru yapamayacaklardır. Kamu haklarından mahrum olmayan, en az lise ve dengi okul mezunu olan, sicili temiz Sağlık durumu yerinde ve bilgisayar kullanabilen kişiler başvuru yapabileceklerdir.

Koşulları sağlayan kişiler arasından yapılacak giriş sınavı ile 1 sözleşmeli sekreter alımı yapılacaktır. Bu giriş sınavında  adaylara yazılı, sözlü ve uygulamalı sınav yapılacaktır. Yazılı sınav 14 Mayıs 2018 tarihinde Brüksel’deki temsilcilikte yapılacaktır. Sözlü ve uygulamalı sınav ise 28 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşecektir.

İlana başvuru yapacak olan kişiler 27 Nisan 2018 tarihine kadar gerekli evrakları hazırlayıp son başvuru tarihini kaçırmadan ister şahsen isterlerse posta yolu ile başvurularını “Délégation Permanente de Turquie auprѐs UE, Avenue des Arts, 36-38 1040 BruxellesBelgique” adresine ulaştırmalısınız. Gerekli belgeler aşağıdadır.

  • Giriş sınavına girmek istediğinizi belirten dilekçe,
  • Türk pasaportu aslı ve onaylı sureti,
  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
  • Diploma
  • Özgeçmiş
  • Askerlik durum belgesi (Erkekler için)
  • 2 adet renkli vesikalık fotoğraf

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir