Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

Almanya Essen Türk Başkonsolosluğu lise mezunu personel alıyor

Almanya’nın Essen şehrinde bulunan Türk Başkonsolosluğunda çalışmak üzere Almancayı iyi konuşabilen ve yazabilen ve Türkçeye de hakim olan en az lise mezunu Türk personel alımı yapılacaktır. Personel alımını başkonsolosluk başvuru şartlarını taşıyan adaylara yapacağı yazılı, sözlü ve uygulamalı sınav aşamalarından oluşan giriş sınavı ile yapacaktır. Adaylar eğer Almanya’nın Essen şehrinde çalışmak istiyorlarsa yazımızın devamında vereceğimiz koşulları dikkatlice okumalıdırlar ki başvuru sırasında bir aksilik yaşanmasın. Essen şehri adını ülkemizde pek fazla duymasak da yaklaşık 580 bin kişilik nüfusu ile ülkemizde büyükşehir olabilecek kadar büyük bir şehirdir.

Bu ilana başvuru koşullarını sizlere önemli başlıklarından seçerek belirtelim. Öncelikle sizler burada Türkiye Cumhuriyetine bağlı başkonsoloslukta çalışacaksınız. Bundan dolayı bir nevi memur statüsünde olacaksınız. Konsolosluk başvuru için 41 yaş sınırı koymuştur. Bu yaştan büyük kişiler ilana başvuru yapamayacaklardır. Kurum boş durumdaki sekreter kadrosuna yapılacaktır. İşe alınacak kişi bilgisayar veya daktilo kullanabilmeli ki gerekli yazışmaları veya not alma arşivleme işlemlerini gerçekleştirebilsin.

Başvurular 16 nisan 2018 tarihine kadar Almanya Essen şehrinde bulunan “T.C. Essen Başkonkonsolosluğu,
Adres: Am Zehnthof 55, 45307 Essen” adresindeki başkonsolosluğa yapılmalıdır. Başvurunuzu posta yolu ile veya elden direk oraya giderek yapabilirsiniz. Kurumun telefon numarası da Almanya kodu olmadan yazıyoruz 201 842160 bu numaraya Almanya’nın kodunu da eklemelisiniz. Başvurunuzu yaparken nüfus cüzdanı fotokopisi, Türk pasaportu aslı ve kullanılmış sayfalarının fotokopisi, en az lise mezunu olduğunuzu gösteren diploma, 2 adet fotoğraf, askerlik durum belgesi ve özgeçmiş belgelerinizi teslim etmelisiniz.

One thought on “Almanya Essen Türk Başkonsolosluğu lise mezunu personel alıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir