Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

Almanya’ya Lise Mezunu Türk personel alımı iş ilanı

Almanya, ikinci dünya savaşı sonrası ülkemizden sürekli işçi ve personel alımları yapmıştır. Bu alımlar hala devam etmektedir. İnşaat işçisinden, mühendise, şoförden mimara, hemşireden doktora farklı pozisyonlar için alımlar yapılmaktadır. Her alım için farklı işe alım koşulları bulunmaktadır. Alman hükumetinin kararı gereği bazı pozisyonlar için Almanca bilme zorunludur. Bu iş ilanımızda da Almanca bilmeyen kişiler iş başvurusu yapsa bile kabul edilmeyecektir.

Almanya iş ilanı Karlsruhe şehri için yayınlanmıştır. Karlsruhe şehri Türk personel alımı için oldukça uygun bir şehirdir. Türk vatandaşların rahatlıkla çalışabileceği ve vatandaşlarımızın çoğunlukta olduğu bir şehirdir.

Karlsruhe şehrinde bulunan Türk Başkonsolosluğunda çalışmak üzere bir adet sözleşmeli sekreter alınacaktır. Sekreter olarak çalışmak siteyenler, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalı, kamu haklarından mahrum olmamalı, 41 yaşından gün almamış olmalı, en az lise ve dengi okul mezun olmalı, erkeklerin askerlik ile ilgisi olmamalı, çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek ve bilgisayar kullanabilmek olarak şartlar sıralanmıştır.

Yurtdışı iş ilanı başvuruları direk olarak başkonsolosluğa yapılacaktır. İşkur üzerinden başvuru yapılmayacaktır. Başvuru belgelerini hazırlayan kişiler bu belgeleri 21 Mart 2019 tarihine kadar “T.C Karlsruhe Başkonsolosluğu, Rintheimer Str. 82, 76131, Karlsruhe, Deutschland” adresine göndermelidirler. Başvuruları kabul edilen kişiler 6 Nisan 2019 tarihinde yabancı dil bilgisinden yazılı sınava alınacaktır.

Başvuru için gerekli olan belgeler aşağıdadır;

  • Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir)
  • Özgeçmiş (CV),
  • Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri,
  • Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti,
  • Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim
    görmüş lise mezunları için Eğitim Ataşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”.)
  • Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge
  • Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf,

Almanya iş ilanı hakkında bilgi almak isteyenler “+49 721 984 4060” numaralı telefondan veya “konsulat.karlsruhe@mfa.gov.tr” mail adresinden bilgi alabilirler.

One thought on “Almanya’ya Lise Mezunu Türk personel alımı iş ilanı

  1. otomotiv servis işletmecisiyim 1 yıl önce iflas ettim şimdi sorumluluk alanların iş arıyorum yaşim35

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir