Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

Kahire Büyükelçiliği Sözleşmeli Sekreter Alımı Gerçekleştiriyor

Değerli okuyucularımız yurtdışından iş ilanları vermeye devam ediyoruz. Özellikle inşaat işçileri yurtdışı ilanlarına oldukça fazla rağbet göstermektedirler. Fakat yurtdışında masa başı işi isteyenler de fazladır. Şimdiki ilanımız sekreterlik işidir. Yurtdışında Mısır’ın başkenti ve Afrika kıtasının en büyük şehri olan Kahire’de çalışma şartlarından bahsedeceğiz. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki eğer Arapça bilmiyorsanız ilana başvuru şartlarını taşımıyor demektir. Mısır’ın dili Arapça’dır. Dil bilmeden yurtdışında çalışan alımı yapılmamaktadır. Personel alımı Kahir’de bulunan Türk Büyükelçiliğine yapılacaktır. 9 milyon merkez nüfusu ve çevresiyle birlikte 20 milyona yaklaşan nüfusu bulunan ve dünyanın 7 harikasında biri olan Mısır Piramitlerine ev sahipliği yapan başkentte çalışmak isteyenler aşağıdaki şartlara bakmalıdırlar.

Türk personel alımı şartları

  • TC vatandaşı olmak,
  • 46 yaşından gün almamış olmak,
  • En az lise mezunu olmak (Yurtdışında eğitim görmüş olan kişiler milli eğitim bakanlığınca onaylanmış olan okullardan mezun olmalıdırlar.),
  • Kamuda çalışmasına hukuki engeli bulunmamak,
  • Yüz kızartıcı suç, dolandırıcılık, rüşvet, zimmet gibi suçlardan hüküm giymemiş ve adli sicili temiz olmak,
  • Sağlık durumunun her türlü iklim koşullarında ve Mısır Kahire’de çalışmaya uygun olmak,
  • Çok iyi derece Arapça ve Türkçe bilmek,
  • Bilgisayar kullanabilmek,
  • Erkeklerin askerlik ile ilgisi bulunmamak.

Başvurular bu şartları sağlayan kişiler tarafından yapılabilir. Büyükelçilik 1 adet sekreter kadrosu açmıştır. Bundan dolayı başvuruların fazla olabileceği ve büyükelçiliğin istediği şartları taşıyıp taşımadığını test etmek amacıyla yukarıdaki şartları taşıyan veya taşıdığını iddia eden kişilere giriş sınavı yapacaktır. Sınavda yabancı dil bilgisi, Türkçe bilgisi, genel kültür, Osmanlı tarihi, inkilap tarihi, bilgisayar kullanımı gibi konularda sınava tabii olacaklardır.

Başvuru yapacak olan kişiler başvuru için gerekli olan başvuru dilekçesi, özgeçmiş, Türk pasaportu fotokopisi, kimlik fotokopisi, diploma, askerlik durum belgesi, 2 adet fotoğrafı 7 Haziran 2018 tarihine kadar “T.C. Kahire Büyükelçiliği 44, El Nile Street, Giza/Mısır” adresine şahsen veya posta yolu ile ulaştırmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir