Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

Almanya Hannover Almanca bilen sözleşmeli personel alımı

Almanya Türk işçi alımı ülkemizden bir çok vatandaşımızın başvuru yaptığı yurtdışı iş ilanları arasında en başta olmaktadır. Hannover’da çalışmak isteyenler şehirde bulunan Hannover Başkonsolosluğuna başvuruda bulunmalıdır. Başvuruları kabul edilen adaylar giriş sınavına alınacaklardır. Sınav,Hannover / Almanya’da düzenlenecek olup adayların pasaport, vize ve seyahat işlemleri tamamen kendi sorumluluklarında olacaktır. Personel alımı başkonsoloslukta münhal bulunan bir adet Sözleşmeli Sekreterpozisyonuna yapılacaktır.

ALMANYA İŞ BAŞVURUSU YAPACAK ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
2. Sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak,
3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,
4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

5. Adli sicili temiz olmak,

6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,

7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),

8. Çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek,

9. Bilgisayar kullanabilmek.

BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:

1. Özgeçmiş (CV) (Adayın adresi, telefon numarası ve e-posta adresine de özgeçmişte yer verilmelidir.)
2. Türk pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfalarını tek bir doküman halinde sisteme yüklemeleri gerekmektedir.
3. Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti.

4. Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf.

5. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti. (Yurt dışındaki okulların denk bölümlerinden mezun olup başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için Kariyer Kapısı üzerinden yapılan başvuru sırasında “Diğer Belgeleriniz” bölümünden “Denklik Gösterir Belge” alanına denklik belgelerini mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.)

6. Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişikleri olmadığına dair belge.

Sözkonusu belgelerden e-Devlet sisteminden otomatik olarak çıkmayanların aday tarafından sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Adayların tüm başvuru belgelerinin asıllarını veya onaylı suretlerini en geç 30 Kasım 2021, Salı günü mesai bitimine kadar T.C. Hannover Başkonsolosluğuna iletmeleri gerekmektedir. Postada meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluğumuz sorumlu değildir.

BAŞVURU TARİHİ:

Başvurular 22 Kasım 2021 Pazartesi TSİ 23.59 tarihine kadar e-Devlet üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı – Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden alınacaktır.

SINAV YERİ:

Yazılı Sınav: T.C. Hannover Başkonsolosluğu, An der Christuskirche 3, 30167 Hannover

Sözlü ve Uygulamalı Sınav: T.C. Hannover Başkonsolosluğu,An der Christuskirche 3, 30167 Hannover

Tel: 0511 76 86 538

Faks: 0511 177 00

E-mail: konsulat.hannover@mfa.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir