Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

İsveç Stockholm şehrinde çalışacak İsveççe bilen Türk uyruklu personel alımı

İsveç’in başkenti Stokholm’de çalışmak üzere Türk uyruklu personel alımı yapılacaktır. Stokholm hakkında bilgi verecek olursak yaklaşık 2 milyona yakın kişinin yaşadığı İsveç’in başkentidir. Şehir 4 adadan oluşmaktadır. Kuzey Avrupa şehridir. Bundan dolayı hava durumu ülkemize göre oldukça soğuktur.  Ülkemizden direk uçuş ile şehre ulaşmak mümkündür. Yolculuk yaklaşık 3 saat sürmektedir. Stockholm’da uçak Arlanda Havalimanına inmektedirç Bu hava limanı da şehir merkezine 40 km. uzaklıktad bulunmaktadır. Ülkenin parabirimi İsveç Kronu’dur. 1 Türk lirası 0,83 İsveç Kronu’na eşittir. Ülkenin resmi dili İsveççe’dir ama nüfusun büyük çoğunluğu İngilizce bilmektedir.

İsveç iş ilanı hakkında bilgi vermeden önce şunu belirtmek isteriz ki İşveç, Stockholm Türk uyruklu personel alımı için başvuru yapacak olan adaylara sınav yapılacaktır. Sınav İsveç’te olacaktır. Bundan dolayı başvuruları kabul edilip sınava çağrılan adaylar pasaport, vize ve seyahat işlemlerini kendileri halletmeleri gerekmektedir. Türk uyruklu personel alımı T.C. Stokholm Büyükelçiliğinde münhal bulunan 1 (bir) adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna alınacaktır.

Başvuru Yapacak olan Adaylarda Aranacak Nitelikler;

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
2. Sınav tarihi itibarıyla 46 yaşından gün almamış olmak,
3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,
4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

5. Adli sicili temiz olmak,

6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,

7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),

8. Çok iyi derecede İsveççe, İngilizce ve Türkçe bilmek,

9. Bilgisayar kullanabilmek.

Stockholm iş başvurusu yapacak olanlardan istenen belgeler neler?

1. Özgeçmiş (CV) (Adayın adresi, telefon numarası ve e-posta adresine de özgeçmişte yer verilmelidir.)
2. Türk pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfalarını tek bir doküman halinde sisteme yüklemeleri gerekmektedir.
3. Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti.

4. Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf.

5. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti. (Yurt dışındaki okulların denk bölümlerinden mezun olup başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için Kariyer Kapısı üzerinden yapılan başvuru sırasında “Diğer Belgeleriniz” bölümünden “Denklik Gösterir Belge” alanına denklik belgelerini mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.)

6. Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişikleri olmadığına dair belge.

Sözkonusu belgelerden e-Devlet sisteminden otomatik olarak çıkmayanların aday tarafından sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Adayların tüm başvuru belgelerinin asıllarını veya onaylı suretlerini en geç 29 Kasım 2021, Pazartesi günü mesai bitimine kadar T.C. Stokholm Büyükelçiliğine iletmeleri gerekmektedir.

Başvuru Tarihi ve Şekli;

Başvurular 22 Kasım 2021 Pazartesi TSİ 23.59 arasında e-Devlet üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı – Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden alınacaktır.

V) SINAV YERİ:

Yazılı Sınav: T.C Stokholm Büyükelçiliği (Dag Hammarskjölds Vag 20, 115 27 Stockholm)

Sözlü ve Uygulamalı Yarışma Sınavı: T.C. Stokholm Büyükelçiliği (Dag Hammarskjölds Vag 20, 115 27, Stockholm)

Tel : +46 8 23 0840-41

Fax : +46 8 663 55 14

E-mail: embassy.stockholm@mfa.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir