Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

Kazakistan Astana Rusça Bilen Lise Mezunu Türk Personel Alımı

Kazakistan’ın başkenti Astana, Türk pasaportu bulunan personel alımı yapacağını duyurdu. 1997 yılında başkentin Almatı’dan Astana’ya geçmesiyle birlikte şehir hızla büyümeye ve gelişmeye başladı. Bu gelişmelerin neticesinde diğer ülkeler de başkentte büyükelçilikler açmaya başladı. Şehir kalkınırken inşaat sektöründe hareketlilik yaşandı. Devlet binaları, özel mülkler, stadyumlar, hastaneler gibi kurumlar inşa edildi. Bunun dışında şehre demiryolu, karayolu ve havayolu gibi ulaşım bağlantıları da inşa edildi. İnşaat sektöründeki hareketlilik ilk başkent olduğu kadar hızlı olmasa da şu anda hala devam etmektedir. Şehir büyümesi devam ettikçe de inşaat sektöründe yavaşlama beklenmemektedir.

Başkent Astana, şu anda bir milyondan fazla kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Burada çalışmak isteyenler için şehir ve ülke hakkında biraz bilgi verelim. Ülkede Kazakça ve Rusça konuşulmaktadır. Para birimi olarak da Kazak Tengresi kullanılıyor. Kazakistan, ülkemizden saat olarak 3 saat ileridedir. Başkentte Türk büyükelçiliği bulunmaktadır. Personel alımını Türk büyükelçiliği yapmaktadır.

Büyükelçilikte çalışmak isteyen kişiler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalı, 46 yaşını aşmamış olmalı, en az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmalı, kamuda çalışmasına hukuki engeli bulunmamalı, adli sicilinde dolandırıcılık, görevi kötüye kullanma, rüşvet gibi suçlardan hüküm giymiş olmamalı, sağlık durumu iyi olmalı, çok iyi derecede Rusça ve Türkçe bilmeli (Kazakça bilenler tercih sebebidir.) ve son olarak da bilgisayar kullanabilmelidir.

Bu şartları sağlayan kişiler arasından kişilere uygulanacak yazılı, sözlü ve uygulamalı sınav neticesinde 1 adet sözleşmeli sekreter alımı gerçekleşecektir. Başvurular “T.C. Astana Büyükelçiliği,
Taşenov No: 3, 010000 Astana/KAZAKHSTAN” adresine şahsen veya posta yolu ile 19 Ekim 2018 tarihine kadar yapılmalıdır. Telefondan bilgi alacaklar “+7 7172 704 704” nolu telefondan bilgi alabilirler. Başvuru yaparken kimlik fotokopisi, Türk pasaportu fotokopisi, askerlik durumu belgesi, diploma, 2 adet fotoğraf, başvuru dilekçesi ve özgeçmişiniz ile başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir