Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

Umman Muskat şehrine lise mezunu Türk uyruklu personel alımı yapılıyor

Muskat, Umman’ın hem başkenti hem de ticari liman kentidir. Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Dubai gibi ülkelere yakın olan Umman, iklim olarak da sıcak bir ülkedir. Umman denizin adı veren ülkedir. Ülke krallık ile yönetilmektedir. Başkent Muskat, Arap, Portekiz, Hint ve İngiliz kültüründen etkilenmiştir. İnci ve balık ticareti ilk sırada yer almaktadır. Umman’a ulaşım İstanbul’dan direk uçuşlarla sağlanmaktadır. Yolculuk İstanbul’dan 5 saat sürmektedir. Havalimanı şehir merkezine 30 km. uzaklıktadır ve yaklaşık 15-20 Umman Riyali bir ücret kaşılığı taksiler sizleri merkeze görmektedirler. 1 Umman Riyali yaklaşık 14.50TL olmaktadır. Umman, ülkemizden 1 saat ileridedir. Ülkede Arapça konuşulmaktadır.

Türkiye, Umman’ın başkenti Muskat’da büyükelçilik düzeyinde temsil edilmektedir. Öncelikle belirtmemiz gerekir ki iş ilanı Muskat Türk büyükelçiliği tarafından yayınlanmıştır. Büyükelçilikte sekreter olarak sözleşmeli personel olmak isteyen kişiler iş ilanı şartlarını taşımaları halinde başvuruda bulunabilirler. Arapça bilmek ve en az lise mezunu olmak önemli şartlar arasındadır. 46 yaşından gün almamış ve kamu haklarından mahrum olmamanız gerekmektedir.

Başvuru yaparken kurumun yapacağı sınava girmek istediğinizi belirten dilekçe, özgeçmiş, Türk pasaportu onaylı sureti ve kullanılmış sayfaları var ise onlarında fotokopisi, en son mezun olduğunuz okula ait mezuniyet belgesi, erkekler için askerlik ile ilgisi bulunmadığına dair belge, 2 adet vesikalık renkli fotoğrafı büyükelçiliğe ister şahsen elden isterseniz de posta yolu ile ulaştırmalısınız. Son başvuru tarihi olan 28 Ekim 2018 tarihinden önce evraklarınız “T.C. Muskat Büyükelçiliği, Turkish Embassy Way No: 3042 , Building No:3270 Shatti Al Qurum Muscat – Sultanate of Oman” adresine ulaşmış olmalıdır.

Büyükelçilik başvuru şartlarını sağlayan kişilerin Arapça bilgilerini, bilgisayar kullanımızı ve genel kültürünüzü sınav ile ölçerek sizleri elemeye alacaktır. Kurumdan bilgi almak isteyenler isterlerse dışişleri bakanlığının sitesi olan “www.mfa.gov.tr” veya telefon ile büyükelçiliği arayabilir (+968 24 697050) ya da mail atarak bilgi alabilirsiniz (embassy.muscat@mfa.gov.tr).

One thought on “Umman Muskat şehrine lise mezunu Türk uyruklu personel alımı yapılıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir