Yurt dışı iş haberleri

Yurtdışı Emeklilik İle Türkiye’de Maaş Alınır Mı?

Yurtdışı emeklilik ile Türkiye’de maaş alınır mı konusu ile ilgili olarak öncelikle biliyorsunuz kesin dönüş şartını yerine getirmek gerekiyor. Kesin dönüş şartı, yurt dışında çalışmamak ikamete dayalı bir Sosyal Sigorta ödemeyi almamak demektir. Yurt dışında bulunmak Türkiye’ye hiç gelmemek şartına engel değildir. Demek ki öncelikle, kesin dönüş şartı yerine getirilecek gerekli olan prim ödenmiş olacaktır. Kanuni olarak yaş sınırına gelmiş olmak gerekmektedir. Bu şartların hepsi bir araya geldiği zaman, isterseniz Türkiye’ye hiç gelmeden yurtdışı borçlanma suretiyle emekli aylığınızı Türkiye’den alabilirsiniz.

Yurtdışı Emeklilik İşlemleri

Ayrıca, vekaletname yoluyla bir başkasını aldırabilirsiniz. Mutlaka Türkiye’ye gelmenizi gerektirir bir durum bulunmamaktadır. Ancak 2008 yılından beri emekli aylığı müracaatında mutlaka yurtdışından güncel tarihli yurtdışı çalışma belgenizi almanız gerekmektedir. Bu konuda gereken kontroller yapıldıktan sonra hem yurt dışından hem de Türkiye’den emekli aylığınızı almaya başlayabilirsiniz. Bu kanun sizlere hem yurtiçinde hem de yurtdışında emekli maaşı almak için tanınmış bir yasa ve kanundur.

Yurtdışı Emeklilik İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yurtdışı emeklilik işlemleri göz önünde bulundurulduğu zaman, her zaman kontrollü ve özenli şekilde yapılması gerekmektedir. Bu işlemlerin doğru ve düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Hiç bir zaman bu işlemlerin yapılması için gereken kanunların dışında hareket etmemek gerekir.

Bu arada tüm bunlara ek olarak şunu da bilmek gerekir ki, hizmetlerin doğru ve düzenli olarak sunulması durumu gerçekleşmezse, sizler için istediğiniz sonuçlar karşınıza çıkmamış olacaktır. Tüm bunları her zaman için göz önünde bulundurarak hareket etmek gerekmektedir. Ancak, her zaman sizlere verilen sistemlerde her zaman için iki çeşit sistem bulunmaktadır. Bu sistemler hızlı ve kontrollü bir şekilde yapılmakta ve sizlere de yurt dışı gibi, yurt içinde de emeklilik şansları sunulmaktadır.  

One thought on “Yurtdışı Emeklilik İle Türkiye’de Maaş Alınır Mı?

  1. Yurt dışında iş ilanı için başvuru yaptım yurt içinde birçok referanslı firmalarda kaynak ve ağır çelik imalat ve montaj usta başı ve formenlim yaptım yurt dışı enka insaat celik imalat ve montaj genel formenligi yaptım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir