Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

Bükreş Büyükelçiliği Sözleşmeli Türk memur alımı duyurusu

Romanya’nın başkenti Bükreş’te bulunan dışişleri bakanlığımıza bağlı Bükreş Büyükelçiliğinde çalışmak üzere 1 adet Türk sekreter alımı yapılacaktır. Sekreter alımı için kamu personeli seçme sınavına girmeye gerek yoktur. Bunun yerine büyükelçilik 3 aşamalı kendi sınavını yapacaktır. Yurt dışında çalışılacağı için başvuru yapacak olan kişilerin öncelikle Romence bilmesi gerekmektedir. Türk personel çalıştırılacağı için de Romencenin yanında Türkçe de bilmek yayınlanmış koşullar arasında yer almaktadır. Sınav yazılı, sözlü ve uygulamalı olarak kademe kademe yapılacaktır. Bir kademede başarısız olan aday elenecektir. Tümünü başarı ile geçen kişi Bükreş Büyükelçiliğinde çalışmaya başlayacaktır.

Başvuru şartları neler?

  • TC vatandaşı olmak,
  • 46 yaşından gün almamış olmak,
  • En az lise mezunu olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Ağır hapis cezası veya hükmü olmamak,
  • Erkeklerin askerlik ile ilgisi olmamak,
  • Sağlık durumu iyi durumda olmak,
  • Çok iyi derecede Romence ve Türkçe bilmek,
  • Bilgisayar kullanabilmek.

Romanya’da çalışmak isteyenler Türk pasaportu, kimlik fotokopisi, diploma, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, askerlik durumu belgelerini 2 Temmuz 2017 tarihine kadar Romanya’daki Bükreş Türk Büyükelçiliğine teslim etmesi gerekmektedir. Yazılı sınav 18 Temmuz tarihinde Bükreş’te yapılacaktır. Başvurular, yazılı ve sözlü sınavlar “T.C Bükreş Büyükelçiliği Calea Dorobantilor No.72 Bucuresti ” adresinde yapılacaktır. Uygulamalı sınavda adayların bilgisayar kullanım becerileri ölçülecektir. Bu sınavda aynı adreste yapılacaktır. Yukarıda belirttiğimiz şartları taşımadığı belirlenen kişilerin başvuruları iptal edilecektir. Bundan dolayı özellikle Romence bilmiyorsanız ilana boşuna başvuru yapmış olursunuz.

One thought on “Bükreş Büyükelçiliği Sözleşmeli Türk memur alımı duyurusu

  1. Ben yiyecek içecek öğrencisiyim 4 ay sonra meşin olucam iş yeri açma belgesi kurs bitirme belgesi hijyen belgesi sağlık belgesi ustalık belgesi ve turkiyede katıldığım yarışmalarda 2 . Lık ve 3.luk kazandım ve onların sertifikası var ben yurt dışında çalışmak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir