Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

Lüksemburg iş ilanı Türk işçi alımı

Avrupa’nın en küçük ülkeleri arasında yer alan Lüksemburg, Türk personel alımı için ilan açmıştır. Küçük bir ülke olmasına rağmen Avrupa’nın göbeğinde olmasından dolayı önemli bir ülkedir. Kişi başına düşen milli gelir itibariyle dünya bankası verilerinde birinci sırada yer alır. Lüksemburg’a ülkemizden irek uçuşlar olduğu gibi Belkçika Brüksel üzerinden de tren yolculuğu ile ülkeye ulaşmak mümkündür. Ülkenin büyük bir kısmı Fransızca konuçmaktadır. Bundan dolayı iş ilanında Fransızca bilme şartı bulunmaktadır. İş ilanına başvuru yapan kişilerin başvuruları kabul edilmesi halinde Lüksemburg’da giriş sınavına alınacaklardır. Bu sınava gitme ve gerekli pasaport, vize ve seyahat işlemleri kişilerin kendi sorumluklarında olacaktır. T.C. Lüksemburg Büyükelçiliğinde münhal bulunan 1 Sözleşmeli Sekreterpozisyonuna sınavla personel alınacaktır.

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER :

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
2. Sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak,
3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,
4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,

7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),

8. Çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek,

9. Bilgisayar kullanabilmek.

BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:

1. Özgeçmiş (CV) (Adayın adresi, telefon numarası ve e-posta adresine de özgeçmişte yer verilmelidir.)
2. Türk pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfalarını tek bir doküman halinde sisteme yüklemeleri gerekmektedir.
3. Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti.

4. Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf.

5. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti. (Yurt dışındaki okulların denk bölümlerinden mezun olup başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için Kariyer Kapısı üzerinden yapılan başvuru sırasında “Diğer Belgeleriniz” bölümünden “Denklik Gösterir Belge” alanına denklik belgelerini mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.)

6. Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişikleri olmadığına dair belge.

Sözkonusu belgelerden e-Devlet sisteminden otomatik olarak çıkmayanların aday tarafından sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Adayların tüm başvuru belgelerinin asıllarını veya onaylı suretlerini en geç 6 Aralık 2021, Pazartesi günü mesai bitimine kadar T.C. Lüksemburg Büyükelçiliğine iletmeleri gerekmektedir. Postada meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçiliğimiz sorumlu değildir.

Adaylar, başvurularının değerlendirilmesine ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

BAŞVURU TARİHİ:

Başvurular 28 Kasım 2021 Pazar TSİ 23:59 tarihinde sona erecektir. Başvurunuzu, e-Devlet üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı – Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden yapabilirsiniz.

SINAV YERİ:

Yazılı Sınav: T.C. Lüksemburg Büyükelçiliği, 49, rue Siggy vu Letzebuerg, L-1933 Luxembourg

Sözlü ve Uygulamalı Sınav: T.C. Lüksemburg Büyükelçiliği, 49, rue Siggy vu Letzebuerg, L-1933 Luxembourg

Tel : +352 44 32 81

E-mail: ambassade.luxembourg@mfa.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir