Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

İsrail Tel Aviv Büyükelçiliği Sözleşmeli Türk Personel Alımı

Tel Aviv, İsrail’in ikinci büyük şehridir. Şehrin nüfusu 400 bin civarıdır. Şehrin Akdeniz’e kıyısı bulunmaktadır ve Akdeniz’in uyumayan şehri olarak anılmaktadır. Aslında bu durum ülkeyi ön plana çıkarma çabasından başka bir şey değildir. Bizim ülkemiz İsrail’in bir şehri olan Tel Aviv ile değil tüm İsrail’den bile daha güzeldir ve Akdeniz’e kıyımız daha fazladır ve Akdeniz’in en güzel şehri seçilmeyi hak etmektedir fakat Avrupa ülkeleri -ki İsrail Avrupa ülkesi olmamasına rağmen Avrupa ülkesi gibi muamele görmektedir, sürekli İsrail’i öven açıklamalar yapmaktadır.

Konumuz fazla dağılmadan İsrail ve Tel Aviv’den devam edelim. İsrail meclisinin kararına göre başkent Kudüs olarak açıklansa da Birleşmiş Milletler ve diğer ülkeler bunu tanımamaktadır. Bundan dolayı tüm büyükelçilikler ve başkonsolosluklar Tel Aviv’de bulunmaktadır. Bundan dolayı şehrin ekonomisi de bu sayede gelişmiş ve ülkenin ekonomi başkenti olmuştur.

Tel Aviv Büyükelçiliği Personel Alımı Şartları yayınlayarak Türk personel alımı yapmak istemiştir. Bunun için Türk vatandaşı olmalı ve 46 yaşından gün almamış olmalısınız yani 1 Ocak 1971 ve sonrası doğumlu olmanız gerekmektedir. Öğrenim durumu olarak ise lise mezunu olmak yeterlidir. Erkekler askerliklerini yapmış olmalıdır. Sağlık durumunuzun İsrail’de çalışmaya uygun olması gerekmektedir. Yurtdışı iş imkanı olduğu için başvuru yapacak kişiler İbranice ve Türkçeyi iyi derecede bilmelidirler. Bunun yazında tutanak, yazışma ve raporlama gibi işlemler için bilgisayar ve daktilo kullanabilenler başvuruda bulunabilirler.

Büyükelçilik iş başvurusu için gerekli olan şartları taşımalısınız ve kurumun adaylara uygulayacağı yazılı, sözlü ve uygulamalı sınavlardan başarılı olmanız gerekmektedir. Kurum boş durumda bulunan sekreter kadrosuna bir sekreter alacaktır.

Başvuru için gerekli olan belgeler

  • Personel alımı sınavına gireceğinizi belirttiğiniz dilekçe,
  • Özgeçmiş (CV),
  • Türk pasaportu aslı ve fotokopisi,
  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
  • En az lise mezunu olduğunuzu gösterir diploma ya da resmi belge,
  • Askerlik durum belgesi,
  • 2 adet renkli vesikalık fotoğraf

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir