Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

Lübnan Beyrut Büyükelçiliği Türk Sekreter alımı başvurusu

Asya kıtasında yer alan Lübnan’ın başkenti olan Beyrut’ta yapılan olan Türk sekreter alımı haberi hakkında bilgi vereceğiz. Beyrut, ülkenin en büyük şehridir. Akdeniz kıyında yer alan şehir görüntüsüyle ülkemiz şehirlerinden Antalya, Mersin gibi diyebiliriz. Suriye ile komşu olan ülke bizim ülkemize de oldukça yakındır. İstanbul Beyrut arası uçak ile 1 buçuk saat sürmektedir. Kara yolu ile ülkeye gitmek isteyenler İstanbul’dan 17 saatlik yolculukla şehre ulaşabilirler. Bu yol Hatay, Adana gibi şehirlerimizden daha kısa sürmektedir fakat karayolu ile Suriye topraklarından geçileceği için bu yol pek tercih edilmemektedir. Ülkede Lübnan Pound’u para birimi olarak kullanılmaktadır ve değeri TL karşısında oldukça düşüktür. 0,0025TL bir Lübnan Pound’u etmektedir. Ülkenin resmi dili Arapçadır. Bundan dolayı iş başvurusu yapmak isteyenler Arapça bilmek zorundadır.

Personel alımı şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • En az lise mezunu olmak,
  • 46 yaşından gün almamış olmak,
  • Arapça ve Türkçe bilmek,
  • Bilgisayar kullanabilmek,
  • Sağlık durumu iyi olmak,
  • Kamu memuru olmasına engeli olmamak

İlana başvurular 10 Ağustos 2018 tarihinde sona erecektir. Başvurularınızı posta yolu ile ya da şahsen Beyrut’ta bulunan büyükelçiliğe yapmanız gerekmektedir. Büyükelçilik “Beyrut Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Lazarists Binası, 1. Kat, A Blok Amir Bachir Sok. Merkez Bölge Beyrut/Lübnan” adresinde bulunmaktadır.

Başvurunuzu yaparken özgeçmiş, Türk pasaportu, kimlik fotokopisi, 2 adet fotoğraf, başvuru dilekçesi diploma gibi belgeleri kuruma teslim etmeniz gerekmektedir. Buna göre kurum kendi yapacağı yazılı, sözlü ve uygulamalı sınav neticesinde personel alımını yapacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir