Yurt dışı iş haberleri

Suudi Arabistan’da İş Yapan Türk Firmaları

Günümüzde yurt dışında çalışmak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Maaş ve olanakların yüksek olması nedeniyle yurt dışında çalışmak isteyenler için oldukça cazip bir iş fırsatı olarak değerlendiriliyor. Yurt dışında yeni bir iş arayışında olanlar için Suudi Arabistan’da birçok iş fırsatı sunulmakta. Suudi Arabistan’da her sene çok miktarda insan çalışmak için başvurmakta.

Suudi Arabistan’da Birçok Alanda İş İmkânı

Diğer Arap ülkelerine göre daha çok işçi alan Suudi Arabistan en fazla kalifiye elemanları ve eğitimli ustaları tercih ediyor. İnşaat tekstil ve altyapı gibi alanlarda yüksek oranda işçi talebi olan Suudi Arabistan çalışanlara verdiği yüksek ücret ve maaş garantisi sayesinde oldukça avantajlı imkânlar sağlıyor. Bu işlerde çalışmak isteyenler için bazı şartları da beraberinde sunuyor.

Türk Firmaları Suudi Arabistan’da Farklı Projelerde Yer Alıyorlar

Bunların yanı sıra Suudi Arabistan’da çalışmak isteyenlere en kolay ve güvenli çalışma imkânları sağlayan çok sayıda Türk firması da bulunuyor. Suudi Arabistan’da iş yapan Türk Firmaları birçok alanda iş olanağı sunuyor. Birçok farklı ülkede iş yapan Türk firmaları arasında Suudi Arabistan önemli bir yere sahip. Çok sayıda Türk şirketi Suudi Arabistan’da yer alan projeler, işletmeler ya da ofisler için birçok alan ve pozisyonda çalıştırmak üzere yurt dışı eleman alamı yapmakta.

Günümüzde Suudi Arabistan’da iş yapan yüksek oranda Türk firması mühendisten, teknik ofis şefine, müdürlük pozisyonlarından idari işlere, inşaat ustasından işçisine kadar birçok alanda eleman alımı yapıyorlar.

Bazı Nitelikler İşe Alımda Avantaj Sağlıyor

Suudi Arabistan’a işçi alımı yapılırken genellikle dil bilen adaylara öncelik sağlanıyor. Yani dil bilmek önemli bir avantaj olabiliyor. Ayrıca inşaat alanında tecrübeli adayların yurt dışındaki Türk firmalarda çalışabilme imkânları diğerlerine göre daha yüksek oranda olduğu söylenebilir.

Suudi Arabistan’da çalışmak üzere eleman arayan Türk firmalarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar firmamızın web sitesinden iş başvuru formunu doldurarak iş başvurusu yapabilirler. Aranılan niteliklere uygun olan adaylar en kısa sürede değerlendirmeye alınacaktır.

7 thoughts on “Suudi Arabistan’da İş Yapan Türk Firmaları

 1. selam ben seramık fayans ve mermer ustalıgı ustabasılıgı ve formenlıyınıyaptım yurdısındacalısmakısterım yurtdısı tecrubemvar yabancıdıl bıraz almanca ve rusca

 2. Selamünaleyküm işe ihtiyacım var exavator öperatoruyum yaşım 25 belge var 2 çocuk babasıyım çok ihtiyacım var dil arapça Türkçe ana dil arapça

 3. Alçı boya asmatavan duvar kağıdı fayans ekibim var sizinle çalışmak isterim Mustafa altuntop

 4. Ad soyad ilker erdem 12 / 12 / 1966dogumluyum hema as1988 / 19 94muhtasabeyannamesi kdv gecici vergilerin yapil masi bilanco gelir tabl olarin yapilmasi smmm yaninda 1995 / 2004 yillarinda calis tim beyannameler bil
  anco Gelir tablolar 2005 / 2013 arcelik 20
  14 / 2019 bellona beya nnameler bilanco
  envanterlerin yapilmasi 2013/2019 nuve
  serbestmuhasebecilik mali musavir lik
  ofisinde calistim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir