Yurt dışı iş haberleri

Kazakistan Çalışma Şartları, Maaşları ve İnşaat Projeleri

Kazakistan İnşaat Projeleri

Kazakistan’da çalışmayı düşünüyorsanız; inşaat sektörü oldukça fazla işçi alımına ihtiyaç duyan Kazakistan inşaat projeleri tasarlayan inşaat firmaları ile iletişime geçebilirsiniz. Sovyetler Birliği’nden ayrılıp bağımsızlığına kavuştuktan sonra tüm sektörlerde çok hızlı bir gelişme gösteren Kazakistan, inşaat sektöründeki hızlı gelişmelerden dolayı inşaat sektöründe çalışmak isteyen kişilere ihtiyaç duymaktadır.

Kazakistan’da Çalışma Koşulları

Kazakistan Orta Asya’da en fazla yatırımın gerçekleştiği ülkelerden birisidir. Kazakistan’da pek çok Türk firması pek çok sektörde hizmet vermektedir. Kazakistan başta yatırım yapmak isteyenler ve inşaat firmaları için cazip bir pazar konumunda yer almaktadır. Kazakistan’daki inşaat şirketlerinin çok büyük bir kısmının Türklerin elinde olması Kazakistan’da çalışmak üzere inşaat sektörünü tercih etmenizin isabetli bir karar olduğunu göstermektedir.

Kazakistan çalışma ve yaşam koşulları bakımından incelenmesi gerekirse; çalışma koşullarının çok zorlayıcı olduğu söylenemez. Genel olarak çalışma saatleri açısından anlaştığınız firmanın mesai saatlerine tabidir. Yaşam koşulları bakımından ise Kazakistan’da yaşamanın çok kolay olduğu söylenemese de, Türkleri sevdikleri için Kazakistan’da yaşayan Türkler diğer yabancılara göre çok daha şanslıdır.

Kazakistan’da Maaşlar Hakkında

Kazakistan’da Türkler için çok fazla iş imkanı mevcuttur. İnşaat sektöründe çalışacak olan işçilerin maaşları genel olarak 3.000 doların üzerinde olmak ile birlikte çalışacağınız pozisyona ve firmaya göre değişim göstermektedir. Ara kademe yönetici ve şantiye şeflerinin 5.000 dolar civarında maaş alındığı bilinmektedir. Maaşların değeri çalışacağınız firmanın kurumsal ya da küçük çaplı firma olmasına göre değişim göstermektedir. Kurumsal ve güvenilir firmalar Kazakistan inşaat sektörü anlamında küçük çaplı firmalara göre tercih edilmesi gerekilen firmalardır. Bu nedenle paranızı almakta güçlük çekmemek ve iyi koşullarda çalışmak için çalışacağınız firmayı iyice araştırmanız ve mutlaka referansı olan firmalarda çalışmanız sizin yararınıza olacaktır.

6 thoughts on “Kazakistan Çalışma Şartları, Maaşları ve İnşaat Projeleri

  1. alt yapı mekanik montaj Kalipci ekip basi ustasiyim iş arayisindayim yurtdışı tecrübem var

  2. İs makinasi operatoruyum 8 yildir her turlu tecrubem.var alt yapi cevre duzenlemesi peyzaj hepsinde deneyimim var yurt disinda calismak istiyorum tsk ederim

  3. 25 yillik fayans seramik ustasiyim 38 yasindayim yurt disinda calismak isterim lutfen donuslerinzi bekliyorum

  4. Boya asmatavan alçı fayans duvar kağıdı ekibim var sizinle çalışmak isterim

  5. Alçı boya ustasıyim 20 senelik yurtdışında çalış mak istiyorum ulaşın

Comments are closed.