Yurt dışı iş haberleri

Yurtdışında Çalışmak İçin Gerekli Belgeler 2020

Yurtdışında Çalışmak İçin Gerekli Belgeler

Yurtdışında iş olanakları şansınızdan faydalanmak için elbette izlenilecek yollar farklı farklı olsa da her ülkenin getirdiği ortak evrak işleri de elbette ki vardır. Her şeyden önce başka bir ülkeye gidileceği için öncelikli olarak pasaportunuzun olması gerekir ayrıca gideceğiniz ülkeye göre belirlenen süreli ve şartlı vize işlemlerinizin de tamamlanmış olması gerekir ki bu alacağınız vizeler bazı ülkelerde sizin kimlik kartınız görevini üstlenecek ve sosyal haklardan faydalanmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca bazı özel durumlarda ya da gereken durumlarda tarafınıza oturma izni bile çıkartılabilmesi gerekir, tamamen gidilecek ülkelere göre farklılık gösteren yasal uygulamalarda en çok kafa karıştıran aslında vizelerdir. Çünkü bazı ülkelerde hem çalışma izni hem de oturma izni yerine bile geçebilmektedir.

Yurtdışında Çalışmak için Sağlık Raporu Gerekli mi?

Bazı işlerin çalışma şartları nedeni ile ya da aslında tedavi için gidilirken çalışma vizesi talep edilmesi gibi durumlarla karşı karşıya kalınmaması açısından yurtdışı başvurularında sağlık raporu gerekli hale gelmektedir. Ayrıca bazı ülkeler farklı vize çeşitleri için gelir testi ve benzeri durum bildirici belgeleri bile temin etmenizi isteyebilmektedir. En garantili olarak başvurularınızda gerekecek belgeleri gideceğiniz ülkenin konsolosluklarından ya da başkonsolosluklarından öğrenebilirsiniz.

7 thoughts on “Yurtdışında Çalışmak İçin Gerekli Belgeler 2020

 1. canada da işci olarak çalışmak istiyorum ağaç ve ahşap işleriyle uğraşmakdayım orman işleri ve kaba ağaç kesme tomruk hazırlama ebatlama fabtikası gibi ağaç ev yapımı ve marangozluk yapmakdayım teklif gelirse hazırım gitmek için saygılar

 2. Merhaba
  Ben Galip Gezer 19/07/1973 Doğumlu Evli 3 Çocuk Babası Alkolü Sigarası Kumarı Olmayan Beyim
  Şöför Olarak İş Arıyorum
  İlk Ehliyetimi 17/09/1991 De Aldım C Sınıfı
  İkinci Ehliyetimi 17/04/2015 De Aldım E Sınıfı Olarak
  Üçüncü Ehliyetimi 03/02/2019 Tarihinde CE (D) Ehliyet Sınavını Kazandım Çıkartmadım En Kısa Zamanda Çıkartacağım
  Elimde Bulunan Belgeler
  SRC 2
  SRC 3
  SRC 4
  SRC 5
  İstenildiği zaman Hemen Pisko Teknik Belgesi Alırım
  İş Tecrübem
  18 Yaşından Beri Taksi Araba Münübüs Midibüs Otobüs Kamyonet Kamyon İstanbul İzmir Ankara Ve Şehirler Arası Uluslar Arası Özellikle Avrupa Almanya Hollanda Belçika Fıransa Avusturya İtalya Romanya Macaristan Ukranya Kamyon Tecrübem Vardır Pasaportların Duruyor
  TECRÜBEM BU BU ŞEKİLDE İŞ ARAMAKTAYIM
  Saygılarımla Galip Gezer

 3. Ismin firat 1988 dogumluyum evli 1 cocuk babasiyim istanbul da yasiyorum avrupa da ulke fark etmez calismak istiyorum 17 senedir ayakkabi icindeyim ayakkabi isinde uzmanlastim kendime ustalik belgesi cikar tirsam calisma sansim varmi?

 4. Taş duvar, tuğla, yutong , parke taşı , kilit taş kayrak taşı bahçe düzenlenmesi çiçek dikimi yani peysaj işide yapılır

 5. Yurtdışı işi arıyorum seramik fayans ustasıyım 30 yıllık ustayım tecrubeliyim iş arıyorum sizin şirkette bana uygun iş var mı?

 6. Yurtdışında çalışmak istiyorum ahşap kalıp ustasıyım mesleki yeterlilik belgem mevcuttur

 7. Pideci garson mermer eviye işleri yaparım yurt dışında is arıyorum bana yardımcı ola bilirmisiniz

Comments are closed.