Yurt dışı iş haberleri

Yurtdışına Türk işçi gönderen şirketler ve firmalar

Yurtdışı iş ilanları son zamanlarda sıklıkla aranılan iş ilanlarındandır. Bundan dolayı sizlere yurtdışına işçi gönderen firmaları araştırıp bilgilendirme yazısı yazmaya karar verdik. Yurtdışına işçi götüren Türk firmalarının başında inşaat firmaları gelmektedir. İnşaat firmaları yurtdışında kazandıkları ihaleler kapsamında işçileri üklemizden kendi taşeron firmalarından götürmektedirler. Bu işçi götürmeler kazanılan ihaleye göre değişmektedir. Beyaz yakalı personelin yanında inşaat ustası, sıvascı, kalıpçı, demirci gibi farklı inşaat alanlarında düz ve kalifiye işçileri de yurtdışına götürmektedirler. Türk inşaat firmaları son 20 yıldır yurtdışında farklı coğrafyalarda, farklı ülkeler ve farklı şehirlerde altyapı ve üstyapı inşaat projeleri kapsamında, yol, köprüler, tesisler, enerji santrallari, havalimanları, okullar, rezidanslar, toplu konutlar ve hastaneler gibi devasa projeleri tamamlayarak teslim ettiler ve yeni projeler de üstlenmeye devam ediyorlar. Yurtdışına eleman arayan işçi götüren ve yurtdışında iş yapan Türk inşaat firmaları için inşaat alanında işler giderek daha da artıyor. Önümüzdeki yıllarda da Türkiye merkezli Türk inşaat şirketlerinin çok daha fazla yeni projeler üstlenmeye devam etmesi beklenmektedir.

Yurtdışı Eleman Arayan Türk İnşaat Firmalarının Çalıştığı Ülkeler

Yukarıda da belirtildiği gibi yurtdışında iş yapan Türk inşaat firmalarının yurtdışı işleri tüm dünya coğrafyasına yayılmış olmasına rağmen komşu ülkelerimiz ile daha fazla ihale işlerine girilmektedir. Zaten yurtdışı iş arayanlar da  ailelerinden uzakta olmak yerine yakın ülkeleri tercih etmektedirler. Günümüzde yüzlerce Türk inşaat şirketi dünyanın çok farklı bölge ve ülkelerinde sayısız inşaat ve yapı işleri yürütürken bir yandan da ihtiyaçları kapsamında yurtdışına işçi alıp eleman götürüyorlar. Yurtdışına eleman arayan firmalar en fazla Suudi Arabistan, Rusya, Cezayir, Kuveyt, Moldova, Ukrayna, Türkmenistan, Katar, Dubai, Yemen, Sudan, Kazakistan gibi ülkelerde faaliyet gösteriyor ve buralara her yıl çok sayıda işçi ve eleman arıyorlar ve yurtdışı inşaat sektöründe çalışmak isteyen yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman adayları için yurtdışı iş imkanları ve iş fırsatları sunuyorlar.

Yurtdışında İnşaat İşi Yapan Şirketler

Türkiye’de çalıştığı halde istediği maddi imkanlara ve kariyere ulaşamayan kişilerin ilk tercihleri yurtdışında iş imkanlarını araştırmak olacaktır. Bu nedenle yurtdışında iş bağlantıları olan firmaların açtıkları personel alım ilanlarını takip etmeyi ihmal etmezler. Böylece kendilerine iyi bir gelir ve kariyer sağlayacak iş imkanlarından haberdar olarak ilgili firmalara ulaşmaları kolay olur. Yurtdışında iş imkanları açısından en fazla paya sahip olan inşaat sektörüdür. Her geçen gün yatırımlarını arttırarak devam eden bu alanda her zaman vasıflı veya vasıfsız işçi alımı gerçekleştirilir. Bu nedenle yurtdışına işçi götüren firmalar zaman zaman personel alımı iş ilanları açarak gerekli personelin istihdamını gerçekleştirir. Dolayısıyla yurtdışı iş imkanları açısından inşaat sektörü en hareketli sektörlerden biridir denilebilir.

Yurtdışına İşçi ve Eleman Götüren Firmalar

Yurt dışında inşaat faaliyetleri yapan birçok firma dünyanın çeşitli ülkelerinde yatırımlarını gerçekleştirmektedir. Bu ülkelerin başında, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Ukrayna, Almanya, Fransa gibi ülkeler gelmektedir. Bu nedenle bu ülkelerde çalışmak için farklı pozisyonlarda işçi alımı yapılmaktadır.

Yurtdışına işçi götüren firmalar şöyle bir incelersek;

 • Cengiz İnşaat,
 • Korman İnşaat,
 • Enka İnşaat,
 • Limak İnşaat,
 • Arma Electroparnc İnşaat,
 • Rönesans Holding,
 • Baytur İnşaat,
 • Gama Holding,
 • Sur Yapı,
 • Dorçe İnşaat ve
 • Gürbağ İnşaat’ı sayabiliriz.

Bu firmaların bir çoğu vasıflı ve kalifiye eleman alımının yanında vasıfsız eleman alımı da yapmaktadır. Eğer şirketlerin aradıkları şartları taşıdığınızı düşünüyorsanız bu şirketlerin insan kaynakları bölümüne CV’nizi bırakabilir veya güncel iş ilanlarından başvuru yapabilirsiniz. Yukarıda saydığımız şirketler dışında da yurtdışında faaliyet gösteren firmalar vardır. Bu nedenle farklı firmaların iş ilanlarını da takip ederseniz yurtdışında çalışmak için daha fazla şansa sahip olursunuz. Yurtdışı iş başvurusu için bu şirketlerin internet sitelerinde iş ilanları yayınlanmaktadır. Bunun yanında sitemizde de bu firmaların yurtdışı iş ilanları yayınlanmaktadır. Sitemizi de sıklıkla takip ederek yurtdışı iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

5 thoughts on “Yurtdışına Türk işçi gönderen şirketler ve firmalar

 1. ben mobilya ve marangoz ustasıyım aynı zamanda cnc operatöruyum yurt dısı deneyimim var ihtiyac olursa ekip bile ayarlayabilirim tum evraklarım hazır pasaportum hazır daha önce nijeryanın baskenti abujada villalarda montaj yaptım orta derece ingilizcem var işimde profesyonelim ilginize tesekkur ederim

 2. Ben inşahat kalfasıyım işimin uzmanıyım kalıb temir tuvar tış cephe ısı yalıtım boya seten alçı işimi severek yabarım yurttışınta ihtiyacı olan bana ulaşabilir 50 veya 60 kişilik ekibim bulunmaktadır büyük firmalarla calışmak isterim.

 3. Slm su tesisat ustasıyım tüm belgeler var ve ayriyeten tır şöförüyüm onunda tüm belgeler var ve ayriyeten silindir makinası operatör belgem var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir