Yurt dışı iş haberleri

Dubai’de Ne İş Yapılır? Dubai iş fikirleri 2018

Dubai’de Ne İş Yapılır?

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin çok kültürlü nüfusu, oldukça lüks yaşam tarzı ve sunduğu iş imkanları gibi olanaklarla yerleşme ve çalışma seçeneklerini öncelikli hale getirirken, Dubai’de ne iş yapılır sorusunu da akıllara getiriyor.

İş Tercihi Olarak Dubai

Yapılacak işlere geçmeden önce, Dubai’nin iş yatırımlarında bulunmak isteyenlerin ve bölgede çalışmak isteyenlerin akınına uğrama sebeplerine bakmakta fayda var. Öncelikle, Dubai’nin sunduğu en büyük avantaj hiç şüphesiz vergi muaflığıdır. Çalışmanız karşılığı aldığınız ücretten herhangi bir vergi kesilmeden, tamamı elinize geçiyor. Bu nedenle olabilecek kesintilerden muaf bir şekilde, oldukça iyi miktarlarda para birikimi yapmanız da mümkün hale geliyor.

Aynı zamanda sürekli gelişen ve yeni fikirlere açık olarak destekleyen Dubai, sunduğu imkanlar ve yatırımcılık seçenekleri ile oldukça fazla kişinin iş hayatını yönlendirmeye devam ediyor.

Dubai’de Yapılabilecek İşler

Dubai’de yapılacak işler söz konusu olduğunda, durumu iki şekilde incelemekte fayda var. Eğer bir iş girişiminde bulunmak istiyor, kendi işinizi kurmak istiyorsanız, dünyanın bir çok yerine nazaran, Dubai’de oldukça avantajlı durumdasınız. Oldukça fazla turistin akın ettiği Dubai’de açacağınız küçük bir bar, bir zaman sonra oldukça lüks ve gösterişli bir otele dönüşebilmektedir.

Oldukça gelişmiş ve gelişimine devam eden Dubai’de kendi işinizi kurmak istiyorsanız, inşaat, gıda ve eğlence sektörlerine yönelmenizde fayda var. 15 serbest bölgesine eklemeler yapmayı düşünen ülke, yatırımcılık fikirlerinizi destekliyor ve kolaylık sağlıyor.

Eğer kendi işinizi kurmak gibi bir derdiniz yok ve çalışmak için gidiyorsanız yabancı dil olarak İngilizceniz olduğu takdirde kendi uzmanlık alanınız dahilinde özellikle turizm ve inşaat sektörleri başta olmak üzere bir iş bulmanız da kolaylaşmaktadır. Üstelik bulduğunuz şirket, çalışma izni ile oturma vizenizi de sağlamaktadır. Yabancı diliniz olmaması dahilinde, bölgede bulunan Türk firmalarıyla iletişime geçerek Dubai’de iş imkanları seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

3 thoughts on “Dubai’de Ne İş Yapılır? Dubai iş fikirleri 2018

  1. Merhaba ben aşçı kebap ustasıyım oğlumun hesabından yazıyorum tüm dünya mutfağına hakimim çok iyi bir açıyım aşçı olarak yurt dışında iş aramaktayim tsk ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir