Yurt dışı iş haberleri

İşkur Katar İş Başvurusu Yapma

İşkur Katar İş Başvurusu Yapma

İşkur Katar iş başvurusu yapma olanağına işkur resmi sitesinden ya da bizzat başvuru yoluyla kavuşabilirsiniz. Katar ile gelişen ilişkiler neticesinde ülkemizin resmi iş ve işçi bulma kurumu olan işkur ile koordineli olarak Katar’da Türk işçi istihdamı sağlanıyor. Bu direk olarak İŞKUR üzerinden olabileceği gibi Katar’da ihale kazanmış firmalar İŞKUR aracılığıyla işçi talep edebilmektedir. Yani işkur’un internet sitesine ücretsiz kayıt olduktan sonra arama kısmından Katar yazmanız durumunda işçi alım ilanlarını görebileceksiniz.

Yapacağınız bir başvuru ile bu ülkede birçok sektörde Türk firmaları ile çalışma imkanına kavuşabilirsiniz. İç piyasaya göre daha dolgun ücretler ile çalışabilir ve bu alanda avantajlar yakalayabilirsiniz. Özellikle döviz kurundaki farktan dolayı ülkemizde aynı işi yapan biri ile karşılaştırıldığında 6 kat daha fazla maaş alabileceğinizi söyleyebiliriz.

İşkur Katar İş İlanlarını Takip Edin

İşkur sitesinden ya da diğer kariyer ve eleman sitelerinden işkur Katar iş başvurusu yapabilir ve en avantajlı şekilde Katar’da birçok sektörde çalışma olanağına kavuşabilirsiniz. Özellikle yılda on binlerce dolar kazanabilirsiniz.

Çünkü Katar, milli gelir bakımından oldukça zengin ve refah seviyesi yüksek bir ülke. Ancak bu gelirinin çoğunu petrolden elde eder. Dolayısıyla diğer alanlarda vasıflı ve vasıfsız personel ihtiyacı oldukça fazladır. Diğer alanlardaki eksikliklerini de başta Türk firmaları olmak üzere yabancı firmalar ile yaptığı anlaşma ve ihaleler ile gideriyor. Suudi Arabistan ile olan kötü ilişkiler de Katar’ın ülkemize kaymasını sağlamıştır.

Dolayısıyla her yeni ihale kazanıldığında bu yeni bir personel ve işçi alımı demek. Bu personel ihtiyacı olan firmalar işkur ile çalışarak alım sürecini hızlandırmak ve istihdama doğrudan katkı sağlamayı amaçlıyor. Sizler de işkur ile bu alımlara başvurabilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Şartlar

Katar işkur iş ilanları ile Katar’da bir Türk firması bünyesinde çalışmak istiyorsanız; bazı şartlar gerekebilir. Alınacak kişilerin bazen vasıflı olması aranırken, bazılarında vasıf aranmaz. Ama Arapça bilenler dil sorunu yaşamayacağı için avantajlı olacaklardır. Ayrıca elinizde sertifika veya eğitim belgeleri falan varsa bunları da belirtmeniz sizin seçilmenizi sağlayacaktır.

Bunun dışında sağlık sorununun olmaması da oldukça önemlidir. Şartlar daha çok sektöre göre değişir. Sabıka kaydının olamaması, daha önce herhangi bir suçtan dolayı hüküm giymemiş olmak gerekir. En çok alımlar inşaat ve hizmet sektörüne yapılmaktadır. Bu alanlarda deneyimi olanlar veya deneyimsiz olup bu alanlarda çalışmak isteyenler de başvuru yapabilirler.

30 thoughts on “İşkur Katar İş Başvurusu Yapma

 1. Merabalar yurt dışında çalışmak istiyorum.Insaatda düz işçi olarak çalışabilirim.

 2. Merhaba Yurt dısında calısmak ıstıyorum Ark Kaynagı / Bilgisayar / Muhasebe / Unlu Mamuller / Kalite Kontrol / B Ehliyetim belgeleriyle bulunmaktadır Yardımcı olursanız Sevınırım .

 3. 22 yıllık ahşap kalıpçı ustasıyım daha önce Israilde çalıştım. Tekrar yurtdışında çalışmak istiyorum

 4. merhaba ben yurt dişinda çalışmak isriyotum yurt dişı deneyim de var daha önce iran kazakistan sudi arabistan da çalıştım

 5. Yurtdışında çalışmak istiyorum vasıfsız yada aşçı yardımcısı olarak da çalışırım bu işe çok ihtiyacım var ilginize teşekkür ederim.

 6. 33 yıllık damper komyon şoforuyum bütün evraklarım dijital yeni src 1234 tagoraf piskoteknik yurtdışında çalışmak istiyorum

 7. PVC DOĞRAMA İMALAT VE MONTAJ USTA ÖĞRETİCİ BELGELİYİM KATARDA VEYA HERHANGİ BİR YURTDIŞI ÜLKESİNDE ÇALIŞMAK İSTERİM

  1. Slm çelik ve alçı boya ostasiyim sizinle çalışmak isterim benimde ise iktiyacim var her işe oyum sağlarım

 8. Slm çelik ve alçı boya ostasiyim sizinle çalışmak isterim benimde ise iktiyacim var her işe oyum sağlarım

 9. Vasıfsız çalışabilirim ama e sınıfı ehliyetim var forklift ve loder sertifika var ama bitürlü ehliyete yazdıramadık

 10. Slm Ben 25 yıldır Aleminyum imalatcisiyim Artı Dış cephe kompozit ustasıyım Projeden Anlarım kaçakçılığımda var yurtdışı işi Aramaktayım.

 11. Selam 31 yasimda beton pompo apartotym 6 yl calsdim Katarda calsma islyorm gerkli izatlrym war mikser olsda calsrim Turkmen lufen

 12. Merhaba ben 16 yıllık beton pompa opr iş arıyorum şuan çalişmıyorum Mikserde kullanıyorum Aşçılık ustalık belgem de var aşçılık ta olabilir şuan boştayım

 13. 25 yıllık mobilya marangoz ustasıyım yurtdışında çalışmak istiyorum yildirimdeniz75@ gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 14. Selâm Ben 1993’den beri Aleminyum Atölyelerinde çalışıyorum Dış cephe kompozit ustasıyım yurtdışı iş arıyorum projeden Anlıyorum Bana Yardımcı olabilir misiniz?

 15. yurt.dışında.çalışmak.istiyorum.kalıpçı.beton.ustasıyım.aynı.zamanda.dış.cephe.iskele.kurma.sökme.ısı.yalıtım.montalama.alçı.boya.ustasıyım.yurt.dişi.tercubem.var.ekibim.var.ekipli.veya.ekipsiz.giderim.rölesans.ahsel.limak.gibi.şirketlerle.çalıştım.ilginizi.bekliyorum.

 16. Merhabalar ben elektrik elektronik ustasıyım 15 yıldır elektrik su ve pis su tesisatı yapıyorum eğer ihtiyacınız olursa bana e posta hesabından ulaşabilirsiniz

 17. Lojistik şefi olarak bi çok firmada görev yaptım katarda kariyer yapmayı düşünüyorum

 18. Özel sektörde 12 yıldır çalışıyorum yurtdışında çalışmak istiyorum mümkünse her koşulda calisabilirim.

 19. merhaba ben trabzon’luyum esgavator oporatoruyum E. G ehliyetim vardir ( yol baraj taş ocagi dogalgaz altyapi vb is tecrubem vardir yurt disinda calismak istiyorum.

 20. Merhaba yaşım 37 yaşındayım inşaat sektöründe ne iş verirseniz çalışmaya hazırım borcumdan dolayı sizinle çalışmak istiyorum saygılarımla

 21. Ben mobil vinciyim, 10-seneden bari kulonyorum, kulandik vinclerim 80-ton, 60-t, 40-t calsan firmelerim. Tekfen-holdink, Calik-holdink, 31-yashimdayim

 22. 16 yıllık ahşap kalıpçı ustasıyım ve 9 yildir kalfalik yapmaktayim artik yurt dışında çalışmak istiyorum

 23. Meraba ben oto boya ustasıyım 25 senedir bu mesleği yapıyorum artık yurt dışında çalışmak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir