Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

Kanada’da Çalışacak Türk Personel Aranıyor

Ülkemizden oldukça uzakta bulunan Kuzey Amerika kıtasında Amerika Birleşik Devletleri üzerinde yer alan Kanada, Türk personel alımı ilanı yayınlamıştır. Yüz ölçümü ülkemize göre oldukça büyük olmasına rağmen nüfus yoğunluğu soğuk hava yüzünden oldukça az olan Kanada hakkında bilgi verip ilanın detaylarına geçeceğiz. Öncelikle ilanın Kanada’nın Montreal şehrine yapılacağını belirtmek isteriz. Montreal şehrinin resmi dili Fransızcadır. Bu dili bilmiyorsanız ilana başvuru yapamazsınız. Ülkemizden 7 saat geride bulunmaktadır. Dediğimiz gibi ülkemizden oldukça uzakta bulunmaktadır. İstanbul’dan aktarmasız uçak ile 11 saate yakın yolculuk yapmanız gerekmektedir.

Personel alımı için öncelikle koşullardan bahsedelim. Öğrenim durumu olarak en az lise mezunu olmalısınız. Eğitiminizi yurtdışında almışsanız ülkemizden denklik işlemi yapmanız gerekmektedir. Türk personel alımı yapılacağı için Türk pasaportunuz olmalıdır. Siciliniz de temiz olmalı, herhangi bir dolandırıcılık, görevi kötüye kullanma, hırsızlık, yüz kızartıcı suç işlememiş olmalısınız. Bu ilan için 41 yaş sınırı da eklenmiştir. Yabancı dil olarak Fransızca ve Türkçe bilmek gerekmektedir. Ayrıca bilgisayar kullanmayı da bilmelisiniz.

Başvurunuzu Kanada’da bulunan Montreal Başkonsolosluğuna yapmalısınız. Başkonsolosluk “T.C. Montreal Başkonsolosluğu 1250 boul. Rene-Levesque Ouest, Suite 3045, Montreal, H3B 4W8, QC, Canada” adresinde bulunmaktadır. Başvurunuzu bu adrese şahsen veya posta yolu yapmalısınız. Başvurunuz için diploma, Türk pasaportu fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, başvuru dilekçesi, özgeçmiş ve erkekler için askerlik durumu belgelerini 31 Ağustos 2018 tarihine kadar kuruma ulaştırmalısınız. Kurumla iletişime geçmek isterseniz Tel : + 1 514 379 4448 E-mail: consulat.montreal@mfa.gov.tr kanallarından ulaşabilirsiniz.

12 thoughts on “Kanada’da Çalışacak Türk Personel Aranıyor

    1. Elektrik ve demir dograma kaynak işleri yapıyorum yabanci firmalarla çok çalıştım kanadada çalışmak istiyorum

  1. Fabrika işçisiydim makine operatörlüğü yaptım alüminyum döküm fabrikalarında çalıştım yurtdışında calışmak istiyorum 10 yıllık pasaport um var mail :ilkerpasa5959@ gmail.com

  2. Merhabalar ismim taner. Kanada’da çalışmak istiyorum. Mesleklerimiz: soğuk demirci, kaynakçı, şoför, ve belgeli Raylı sistem vinç operatörü. İş konusunda yardımcı olursanız memnun oluruz. Şimdiden teşekkürler ederiz.

  3. Merhaba Ben Bayram Ekşioglu Amerika’daki 8 yıl Tîr şoförlügüyaptim . Şu anda otobüs şoförüyüm Türkiye de

  4. Merhaba ben dış cephe mermer taban mermer döşeme ve seramik ustayim 6sene kamyon şoförlüğü yapdim kanada’da çalışmak isterim Bilgi verirseniz çok sevinirim iyi çalışmalar

  5. Tecrübeli elektrik ustasıyım pasaport MYK B sınıfı ehliyetim var yurt dışında calismak istiyorum saygilarimla

  6. Daha once otellerde ascilik deneyimim doner ustasiyim simdi ise 7 yildir bir firmada ahsap kaplama ve isi yalitim operatoruyum iki meslwyimde de iyiyim yardimci olursaniz sevinirim

  7. Merhaba elektronik teknisyeniyim 25 yıllık teknik servis,test,üretim tecrübem var Avrupa ve İskandinav ülkelerine gitmek istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir