Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

Kenya iş imkanları ve personel alımı şartları neler?

Yurtdışı iş ilanlarını yayınladığımız internet sitemizde şimdi sizlere Afrika kıtasından Kenya da bulunan iş imkanlarından yaşam koşullarından ve iş ilanlarında hangi şartların arandığından bahsedeceğiz. Orta ve Doğu Afrika’nın en büyük havalimanını barındıran Kenya, ulaşım bakımından diğer ülkelere göre daha avantajlı konumdadır. Bunun dışında ülkede Kenya Şilini para birimi olarak kullanılmaktadır. Yurtdışından bir çok kişi safari turlarına katılmak için Kenya’ya gelmektedir. Ülkenin en gelişmiş şehri başkent Nairobi’dir. İş ilanımızda başkettedir. İş başvuru koşullarını taşıyan kişiler başkentte çalışacakları için sosyal ortam olsun, ulaşım olsun sıkıntı yaşamayacaklardır.

Nairobi’deki iş ilanı Türk büyükelçiliğindedir. Burada Türk vatandaşlar ve Kenya’dan ülkemizde gelmek için evrak işlemleri olan kişiler ile iletişim halinde olacaksınız. Bunun dışında kurumun yazışmalarını gelen giden yazı evraklarını arşivlemeniz gerekmektedir. Bu iş ilanı için aranan koşullar aşağıdadır.

Öncelikle Türk pasaportu sahibi olmanız gerekmektedir. Yurtdışı iş ilanı olduğundan pasaportu olmayanlar başvuru yapamayacaktır. Bunun dışında lise veya daha üzeri öğrenim durumu sahibi olmanız gerekmektedir ve  41 yaşını aşmamış olmanız lazım. Diğer şartlar ise adli sicilinizin temiz olması, sağlık durumunuzu görevini yapmanıza engel olmaması, çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmeniz ve bilgisayar kullanabilmeniz gerekmektedir.

28 Eylül 2018 tarihinde sona erecek başvurular için ““Turkish Embassy in Nairobi, 30 Gigiri Road, P.O.Box 64748, 00620, Nairobi, Kenya” adresinde bulunan büyükelçiliğe başvuru evraklarınızı teslim etmelisiniz. Başvuru yaparken bilgi almak isterseniz +254 20 712 69 30 nolu telefondan veya “embassy.nairobi@mfa.gov.tr” mail adresini de kullanabilirsiniz. Kuruma teslim etmeniz gereken başvuru evraklarının en olduğunu da aşağıda belirttik.

  • İçinde iletişim bilgilerinizin olduğu dilekçe,
  • Özgeçmiş
  • Türk pasaportu aslı veya onaylı sureti ve kullanılmış sayfalarının fotokopileri
  • Kimlik kartı fotokopisi,
  • Diploma
  • Askerlik durumu belgesi
  • 2 adet fotoğraf

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir