Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

Sırbistan Yeni Pazar (Novi Pazar) Türk Personel Alımı iş başvurusu

YeniPazar, Sırbistan’ın güneybatısında bulunan ve Karadağ, Bosna Hersek ve Kosova sınırında bulunan bir şehirdir. Sırbistan işçi alımı Yeni Pazar şehrine yapılacaktır. Sırbistan’da para birimi oalrak Sırp Dinarı kullanılmaktadır. 1 Sırp Dinarı 2021 yılı itibariyle 0,12 Türk Lirasına denk gelmektedir. Ülkenin resmi dili Sırpçadır. Ayrıca ülkede Mekadonca, Boşnakça, Macarca ve Hırvatça da konuşulmaktadır. Sırbistan Yeni Pazar’a ulaşmak için önce 2 saatlik uçak yolculuğu ile başkent Belgrad’a ardından da 5 saatlik otobüs yolculuğu ile de Yeni Pazar şehrine ulaşabilirsiniz. Türk personel alımı Sırbistan Yeni Pazar’da bulunan Türk Başkonsolosluğuna yapılacaktır. Kurum bu alım için sınav yapacaktır. Başvuruları kabul edilen adaylar Sırbistan Yeni Pazar şehrinde sınava gireceklerdir. Sınav hakkı kazanan adayların ülkeye ulaşımı, pasaport ve vize işlemlerinden kendileri sorumludurlar.

BAŞVURU YAPACAK ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak,

3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Millî Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

5. Adli sicili temiz olmak,

6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,

7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),

8. Çok iyi derecede Sırpça ve Türkçe bilmek,

9. Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:

1. Özgeçmiş (CV) (Adayın adres, telefon numarası, e-posta adresine özgeçmişte yer verilmelidir),

2. Türk pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfalarını tek bir doküman halinde sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

3. Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti

4. Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf.

5. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti. Yurtdışındaki okulların denk bölümlerinden mezun olup, başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirmeye alınabilmesi için Kariyer Kapısına yapılan başvuru sırasında “Diğer Belgeleriniz” bölümünde “Denklik Gösterir Belge” alanına denklik belgesini mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.

6. Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge.

Sözkonusu belgelerden E-devlet sisteminden otomatik olarak çıkmayanların aday tarafından sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Adayların tüm başvuru belgelerinin asıllarını veya onaylı suretlerini en geç 8 Aralık 2021 mesai bitimine kadar Yeni Pazar Başkonsolosluğu’nda olacak şekilde iletmeleri gerekmektedir. Postada meydana gelebilecek gecikme veya kayıplardan başkonsolosluk sorumlu değildir.

BAŞVURU TARİHİ:

Başvurular 1 Aralık 2021 TSİ 23:59 arasında e-Devlet üzerinden Dışişleri Bakanlığı- Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden alınacaktır.

SINAV YERİ:

Yazılı Sınav: Yeni Pazar Türkiye Mezunları Derneği – Stevana Nemanje 58b, 36300 Yeni Pazar

Sözlü ve Uygulamalı Sınav: T.C. Yeni Pazar Başkonsolosluğu – Sutjeska 1, 36300 Yeni Pazar

Tel : +381 63 376166

E-mail: consulate.novipazar@mfa.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir