Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

Almanya Münih Türk memur alımı koşulları neler?

Almanya’da çalışmak isteyenler veye Almanya’da ikamet edip Türk vatandaşı olanlar için memurluk fırsatı olan iş ilanı yayınlanmıştır. Yurtdışında en çok gurbetçimizi olduğu ülke olan Almanya’da memur olma fırsatı doğdu. Almanya’nın Bavyera eyaletinin başkenti olan Münih’te yer alan Münih Türk Başkonsolosluğu 2 Türk sekreter alımı ilanı yayınlamıştır. Münih’e ulaşım oldukça kolaydır. Ülkemizden direk ve aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. Bunun yanında Avrupa’da ikamet eden vatandaşlarımız da tren ile kolaylıkla şehre ulaşabilirler. Münih ile ülkemiz arasında 2 saat farkı bulunmaktadır. Para birimi Euro’dur ve Almanca konuşulmaktadır.

Yazımızın başlığında belirttiğimiz memur alımı şartlarından bahsedeceğiz. İki sekreter alımı yapılacağını söylemiştik. Bunun için öncelikle en az lise mezunu olmalısınız. Almanya veya başka ülkede eğitim görmüş olanlar denklik işlemi yaparak ülkemizdeki liselere denk bir okuldan mezun olduklarını belirtmeleri gerekmektedir. Bunun için Almanya’da eğitim almış olanların mezuniyet belgelerinde abitur veya fachabitur tamamlamış olduğunu belgelenmelidir. Almanya’da çalışılacağı için Almancanızın ve Türkçenizin çok iyi olması gerekmektedir.

Kamu memuru olmanızda hukuki engel olmamalı ve sicilinizde dolandırıcılık, rüşvet, görevi kötüye kullanma gibi suçlar bulunmamalıdır. 6 aydan fazla hapis yatanlar da bu ilana başvuruda bulunamayacaklardır. Erkeklerin askerlik ile ilgisi bulunmamalı ve bilgisayar ve daktilo kullanabilmelisiniz. Yaş şartı olarak 41 belirlenmiştir. 41 yaşını geçenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Başvurular 17 Ağustos 2018 tarihine kadar Münih’te yer alan başkonsolosluğa posta ile veya şahsen yapılmalıdır. Kurumun adresi “Menzinger Strasse 3, 80638 Nymphenburg, München/ Deutschland” olarak belirtilmiştir. Başvuru evraklarınızı buraya göndermeniz ve eksik olmaması durumunda başvurunuz geçerli sayılacaktır. Başvuru yapan kişileri elemek için kurum kendi sınavını yapacaktır. Burada en önemli şart yabancı dil ve bilgisayar kullanımıdır.

Başvuru için diploma, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, askerlik durumu belgesi, başvuru dilekçesi, Türk pasaportu, nüfus cüzdanı fotokopisini kuruma ulaştırmalısınız.

2 thoughts on “Almanya Münih Türk memur alımı koşulları neler?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir