Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

Yunanistan Atina Türk işçi alımı şartları neler?

Yunanistan Türk işçi alımı için yunanca bilen ve 46 yaşından gün almamış Türk pasaportu sahibi personel alımı yapılacaktır. En az lise  emzunu olan ve Yunanca ve Türkçeye hakim, bilgisayar ve office programları kullanabilen kişiler bu iş ilanına süresi içerisinde başvuruda bulunabilirler. Atina ülkemizde oldukça yakındır. Kara, hava ve deniz yolıu ile şehre ulaşabilirsiniz. Yunanistan iş ilanı Atina’da bulunan Türk Büyükelçiliğine yapılacaktır. Büyükelçiliğe yapılacak olan Türk personel sözleşmeli sekreter pozisyonuna yapılacaktır. Sekreter alımı başvuru şartlarını taşıyan kişilere yapılacak olan sınav ile seçilecektir. Sınav, Atina / Yunanistan’da düzenlenecek olup adayların pasaport, vize ve seyahat işlemleri tamamen kendi sorumluluklarında olacaktır.

YUNANİSTAN İŞ BAŞVURUSU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:

1. Özgeçmiş (CV) (Adayın adresi, telefon numarası ve e-posta adresine de özgeçmişte yer verilmelidir.),

2. Türk pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfaları (Kariyer Kapısı’na tek bir belge halinde yüklenmesi gerekmektedir.),

3. Nüfus cüzdanının (T.C. kimlik kartının) aslı veya onaylı sureti,

4. Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf,

5. En son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti,

6. Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişikleri olmadığına dair belge.

Sözkonusu belgelerden e-Devlet’ten temin edilemeyenlerin aday tarafından Kariyer Kapısı’na yüklenmesi gerekmektedir.

ATİNA İŞ BAŞVURUSU TARİHİ:

Başvurular 11 Nisan 2022 Pazartesi tarihine kadar e-Devlet üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı – Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden alınacaktır.

Adayların sınava katılabilmeleri için Kariyer Kapısı üzerinden yukarıda belirtilen tarihler arasında yapacakları başvurunun yanı sıra, tüm başvuru belgelerinin asıllarını veya onaylı suretlerini en geç 19 Nisan 2022 Salı günü mesai bitimine kadar T.C. Atina Büyükelçiliğine (Turkish Embassy in Athens, Vassileos Gheorgiou B’11, 10674 Athens/Greece) şahsen (hafta içi her gün 09.00 – 17.00 saatleri arasında) veya postayla iletmeleri gerekmektedir. Postada meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçiliğimiz sorumlu değildir.

Adayların başvurularının geçerli sayılabilmesi için, başvuru işlemlerini Kariyer Kapısı üzerinden tamamlamaları ve aynı zamanda tüm başvuru belgelerini eksiksiz şekilde işbu duyuruda belirtilen süreler içinde T.C. Atina Büyükelçiliğine ulaştırmaları gerekmektedir.

Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak olup, istihdam edilseler dahi görevlendirmeleri iptal edilecek ve varsa kendilerine ödenmiş olan ücretler yasal faizi ile tazmin edilecektir.

Adaylar, yazılı sınava katılıp katılamayacaklarını Kariyer Kapısı Platformu üzerinden teyit edebileceklerdir.

SINAV YERİ:

Yazılı Yeterlilik Sınavı: T.C. Atina Büyükelçiliği, Vassileos Gheorgiou B’11, 10674 Atina/Yunanistan

Sözlü ve Uygulamalı Sınav: T.C Atina Büyükelçiliği, Vassileos Gheorgiou B’11, 10674 Atina/Yunanistan

(Yazılı ya da sözlü sınav tarihinde veya sınav yerinde değişiklik yapılması halinde sınava katılmaya hak kazanan adaylara ayrıca e-posta ile bilgi verilecektir.)

Tel : +30 210 726 30 00

E-posta: embassy.athens@mfa.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir