Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

Almanya Mainz Başkonsolosluğu Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Alımı

Almanya iş ilanlarına Mainz şehrindeki iş ilanı ile devam ediyoruz. Maizn şehrinde bulunan Türk başkonsolosluğunda görevlendirilmek üzere iki sözleşmeli sekreter alımı yapılacaktır. Almanya’da çalışmak isteyen kişiler Türk pasaportu sahibi olmalı, 41 yaşından gün almamış olmalı, en az lise veay dengi okul mezunu olmalı, adli sicli temiz olmalı, kamuda çalışmaya engel bir durumu olmamalı, erkeklerin askerlik ile ilgisi olmamalı, herhangi bir sağlık sorunu olmamalı, çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek, bilgisayar kullanabilme şartlarını taşımalıdırlar. Bu şartları taşıyıp başvuru yapan adaylar giriş sınava girmeye hak kazanacaktır. Giriş sınavı Almanya’nın Mainz şehrinde olacaktır. Başvuruları kabul edilip Mainz şehrine gidecek olanlar pasaport, vize ve seyahat işlemlerini kendileri ayarlamak zorundadır.

BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:

1. Özgeçmiş (CV) (Adayın adresi, telefon numarası ve e-posta adresine de özgeçmişte yer verilmelidir.)
2. Türk pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfalarını tek bir doküman halinde sisteme yüklemeleri gerekmektedir. (Kariyer Kapısı üzerinden)
3. Nüfus cüzdanının (T.C. kimlik kartının) aslı veya onaylı sureti.

4. Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf.

5. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti. (Yurt dışındaki okulların denk bölümlerinden mezun olup başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için Kariyer Kapısı üzerinden yapılan başvuru sırasında “Diğer Belgeleriniz” bölümünden “Denklik Gösterir Belge” alanına Eğitim Ataşeliklerinden alınan denklik belgelerini mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.)

6. Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişikleri olmadığına dair belge.

Sözkonusu belgelerden e-Devlet sisteminden otomatik olarak çıkmayanların aday tarafından sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Sınava katılabilmek için adayların tüm başvuru belgelerinin asıllarını veya onaylı suretlerini en geç 21 Ocak 2022 Cuma günü mesai bitimine kadar T.C. Mainz Başkonsolosluğuna şahsen veya postayla iletmeleri gerekmektedir. Postada meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluğumuz sorumlu değildir.

Adaylar, başvurularının değerlendirilmesine ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

SINAV:

Sınava girerken pasaport veya nüfus cüzdanının (T.C. kimlik kartının) aslının ibraz edilmesi gerekmektedir.

a) Yazılı Yeterlilik Sınavı:

Yazılı eleme sınavı 30 Ocak 2022 Pazar günü saat 10:00’da, “Rheingauwall 1, 55122 Mainz” adresindeki DİTİB Mainz Salonu’nda yapılacaktır.

Yazılı Sınav Konuları:

Türkçeden Almancaya çeviri (1 saat)

Almancadan Türkçeye çeviri (1 saat)

Türkçe kompozisyon (1 saat)

Matematik (1 saat)

b) Sözlü ve Uygulamalı Yarışma Sınavı:

Yazılı yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar 13 Şubat 2022 Pazar günü saat 10:00’daBaşkonsolosluğumuzda yapılacak sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edileceklerdir.

Sözlü Sınav Konuları: Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi.

Uygulamalı Sınav Konuları: Bilgisayarda yazı sınavı

BAŞVURU TARİHİ:

Başvurular 15 Ocak 2022 Cumartesi TSİ 23:59 tarihine kadar e-Devlet üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı – Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden alınacaktır.

SINAV YERİ:

Yazılı Sınav: “Rheingauwall 1, 55122 Mainz” adresindeki DİTİB Mainz Salonu

Sözlü ve Uygulamalı Sınav: T.C. Mainz Başkonsolosluğu, An der Karlsschanze 7, 55131 Mainz

Tel : +49 6131 98 26 00

Fax : +49 6131 83 51 19

E-mail: konsulat.mainz@mfa.gov.tr

One thought on “Almanya Mainz Başkonsolosluğu Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Alımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir