Yurt dışı iş haberleri

İşkur Yurtdışı İstihdam Şartları

İşkur yurtdışı istihdam şartları daha çok işverenler tarafından belirlenen şartlardır. İşkur ile birçok istihdam şekli ile çalışabilir ve iş sürecini, sözleşme sürecini resmi bir kurum nezdinde yürüyebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir mağduriyet yaşamaz ve sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlarsınız.

İşkur bünyesinde sunulan bir istihdam olanağı da yurtdışında vasıflı ya da vasıfsız bir personel olarak çalışmaktır. Buna göre işkur sizler ile yabancı ülkedeki işverenleri buluşturarak sizlere yardımcı oluyor.

Yurtdışı Çalışma Şartları

İşkur yurtdışı çalışma şartları daha çok işveren tarafından belirlenen ve özellikle yapılacak işe bağlı olan şartlardır. Ancak genel şartları sizlere söylemek gerekirse öncelikle bir işkur başvuru kaydı oluşturmanız gerekir. Sizler başvuru kaydınızı yaptıktan sonra niteliklerinize uygun bir firma olursa sizinle iletişime geçilir.

Yurtdışında faaliyet gösteren yerli ya da yabancı şirketler iş koşullarını bildirerek İşkur kurumuna başvurur. Daha sonra başvuru koşulları ile sizlerin nitelikleri karşılaştırılır. Eğer uygunsanız; sizlere iş teklif edilir ve firma ile sözleşmenizi yaparak çalışmaya başlarsınız.

Tercih Nedeni Olan Şartlar

Yurtdışında çalışmak işkur ile yabancı bir ülkede çalışmak istiyorsanız niteliğinize göre şansınız azalacak yanda artacaktır. Ancak bazı genel özelliklere sahip olarak şansınızı oldukça arttırabilirsiniz. Öncelikle kesinlikle İngilizce başta olmak üzere en az bir yabancı dil bilirseniz muhakkak şansınız olacaktır. Ayrıca sadece İngilizce değil, işveren ülkenin dilini bilmek de avantaj olacaktır.

Dile ek olarak belgelendirilmesi kolay bir niteliğe sahip olmanız yine sizlerin şansını arttıracaktır. Örneğin MEB kursu ile alınan bir bilgisayar sertifikası resmi bir belgedir. Bunun gibi kendinizi kanıtlamaya yarayacak belgeleri işkur kaydınıza eklemek yurtdışı istihdam ihtimalinizi arttıracaktır. Ayrıca alanda tecrübeli olmanızın yine size benzersiz faydaları olacaktır.

avrupa yakası evden eve nakliyat

Avrupa Yakası Evden Eve Nakliyat

One thought on “İşkur Yurtdışı İstihdam Şartları

  1. insaat işcisiyim tesisat ustasuyım yurt dısında calısmak ıstıyorum

Comments are closed.