Yurt dışı iş haberleri

Katar’da iş kurmak ve Katar iş yeri açma fikirleri

Katar’da iş kurmak ve Katar iş yeri açma fikirleri

Katar, girişimcilik konusunda destek sağlayan politikası ve güçlü ekonomisiyle, son zamanlarda girişimcilerin uğrak noktalarından biri haline gelirken, Katar’da iş kurmak konusunda girişimlerinizi hayata geçirebileceğiniz bir yer olma özelliğini de sunarak tüm dünyanın dikkatini üzerine çekmeye devam ediyor. Özellikle inşaat alanında yurt dışına açılmak isteyen girişimcilerimiz burayı kendileri için daha detaylı araştırabilirler.

Katar’da iş kurmak istiyorsanız, ülkenin sunduğu sermaye payı şartına da dikkat etmek zorundasınız. Katarlı ortağınızın payı %51lik çoğunluğa sahip olmak zorundadır. Kimi zaman caydırıcı bir unsur olarak gösterilen bu durum, son zamanlarda yapılan çalışmalar ile, %100 yabancı sermayeye izin verilebileceğini de gündeme getirmiş durumdadır.

Katar’da Kurulabilecek Karlı İşler

Yeni bir iş girişiminde bulunacağınız ülke neresi olursa olsun, en mantıklı hamle, ülkenin genel özelliklerini, ihtiyaçlarını ve yaklaşımını analiz ederek bu yönde bir girişimde bulunmak olacaktır. Bu nedenle yapılacak iyi bir planlama ve analiz ile çok kârlı ve gelecek vadeden bir iş kurma imkânı sağlayabilir, iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Katar, özellikle inşaat sektörü alanında gelişmeye devam ederken, yeni fikir ve girişimcilik teşebbüslerine oldukça açık ve destekleyici bir tutum sergilemektedir. Bu noktada, ülkenin en çok önem verdiği alanlardan biri olan inşaat sektörüne yönelmek de oldukça mantıklı olacaktır. İnşaat malzemeleri temin etmeye dayanan bir iş kurulmasıyla, ciddi kazançlar sağlamanız mümkün. Gıda sektöründe de yeniliklere açık ve ilgili olan halk sayesinde büyük kazançlar elde edebilir, Katar’da kurulabilecek işler arasında iyi bir girişimde bulunabilirsiniz.

Özellikle inşaat sektörüne olan yoğun ilgi ve talep, aynı zamanda bu ilgi ve talebin yanında girişimcilik teşebbüslerine olan destekleyici politika ile Katar’da kendi işinizi kurma fırsatını yakalayabilir, iyi bir analiz sonucu yaptığınız planlama ile ciddi kazançlar elde etme fırsatını da yakalayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir