Yurt Dışı iş ilanları

Tanzanya İş İlanları ve Tanzanya’da Yaşam

Tanzanya, Türk işçilerin son dönemlerde çalışmak için tercih ettiği ülkeler arasındadır. Tarım ve ticaretin gelişmiş olmasından dolayı son derece fazla iş sahası vardır. Siz de Tanzanya iş ilanları sitemizi ziyaret ederek en güncel iş fırsatlarına ulaşabilirsiniz. Özellikle gelişmekte olan bir ülke olduğu için inşaat alanında da hızla gelişmeler yaşanmaktadır. Türk inşaat işçilerimiz burada kendilerine çok iyi fırsatlarda iş bulabilirler.

Tanzanya Hakkında Bilgi

Tanzanya, Doğu Afrika ülkesidir. Çok değişik iklim özelliklerine sahiptir. Bu sayede ülkede çok farklı bitki örtüsü ortaya çıkar. Ancak Tanzanya genel olarak tropikal iklimin etkisi altındadır.

Tanzanya’nın orijinal adı; Birleşik Tanzanya Cumhuriyetidir. Ülkenin başkenti ise Darüsselam’dır. Ülkede din konusunda bir özgürlük vardır. Çünkü ülkenin dini; İslam, Hıristiyanlık ve Putperestliktir. Ülkede en fazla tercih edilen din Hıristiyanlıktır. Daha sonra Müslümanlık gelir. Son sırada ise Putperestlik gelir. Ancak dinlerin herhangi birinin diğerinin alanına karışma gibi bir durumu söz konusu değildir. Tüm dinlere inanan insanlar uyum içerisinde birlikte yaşamlarına devam ettirirler.

Tanzanya’ da Yaşam

Tanzanya’ da yaşam genellikle kırsal alanda toplanmıştır. Çünkü ülkede % 90’ lık bir kesim kırsal alanda yaşamaktadır. Bunun en önemli nedeni bölgenin geçimini tarım yardımı ile sağlamasıdır. Tarımla geçinen nüfus, yerleşim yeri olarak da tarım alanlarının çevresini belirler.

Tanzanyalıların yaşayış tarzı kabile sistemidir. Ülke içerisinde pek çok kabile bulunur. Kişiler de bu kabileler içerisinde bağlılık ile bulunur. Sistemin en kalabalık kabilesi Sukuma’dır. Bu kabile Victoria Gölü çevresinde varlığını devam ettirir.  Kabileler kendi dillerini konuşsa da ülkenin resmi dili İngilizcedir.

Tanzanya’ da İş İmkanı

Tanzanya’ da iş imkanı tarım ve ticaret üzerinde yükselir. İnsanlar genellikle tarım ya da ticaret alanında çalışmak için Tanzanya’ yı tercih edebilirler. Bu sayede iş imkânı sağlanmış olur. Siz de Tanzanya’ da çalışmak için ülke iş ilanlarını tercih edebilirsiniz.

12 thoughts on “Tanzanya İş İlanları ve Tanzanya’da Yaşam

  1. işmakina kamyon tamircisiyim yukselle ırak libya katar rusyada calıştım iş arıyorum

  2. selam operatör esvakarator vinc kullaniyorum limanda vinc kullaniyorum 15 yillik esvakarator operatörüyüm

  3. Selam demir yolları belgem var,havalandırma tesisat ustalığım var,temizlikçi,çevre temizliği,depocu,bu tür işlerde her türlü çalışırım,ayrıca çeşitli tamir işlerinde çıraklık yaparım genel olarak bu tür işlerde çok temiz çalışırım yurt dışı işine ihtiyacım var çok ihtiyacım var,yurt dışı tecrübem var saygılarımla

  4. Tarim ve insaat islerinde 10 almanyada calistim iyibir kalip duvar ustadiyim is ariyorum

  5. İnşaat mühendisiyim yurt dışında çalışmak istiyorum 8 yıllık tecrübem var.

  6. Elektik tesisat su tesissaty dula gaz kombi petek hawa tesissaty ustasiyim yurt disi calisma hazirim

  7. Mrb ismim Çetin 30 yaşındayım. Daha önce Nijerya’da yeditepe firmasnda çalıştım yardmcı beton santral oparetörü olarak çalıştım. Motor mekaniker mezunuyum. Hafriyat sektöründe 6 yıllık tecrübem var.

  8. Benzinli ve dizel motor mekanik ustasıyım tanzanyada çalıştım 52 yaşındayım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir