Dışişleri Bakanlığı memur alımı

Dışişleri Bakanlığı 17 Sözleşmeli Personel Alımı Şartları Yayınlandı

Kamu kurum ve kuruluşlarında büyük ölçekli bilgi işlem birimlerinde sözleşmeli bilişim personeli alımı kapsamında istihdam edilmek üzere 17 bilişim personeli ilan açan dışişleri bakanlığının ilanından bahsedeceğiz. Siteminiz tanımında da bahsettiğimiz üzere yurtdışı iş ilanları ve dışişleri bakanlığının ilanlarını yayınlıyoruz. Çünkü yurtdışı iş işlemleri için kişiler mutlaka dışişleri bakanlığına bağlı başkonsolosluk büyükelçilik gibi kurumlarla işlemleri olmaktadır. Dışişleri bakanlığının ilanı ise şu şekildedir.

2016 ve 2017 yıllarında yapılmış olan KPSS sınavına girmiş olan adaylar bu puanlarının yüzde %70’i alınacak ve YDS’ye girmişler ise bunun da yüzde %30’u alınarak sıralamaya alınacaklardır. Bu sıralama alım yapılacak kadrolara göre 4 ya da 6 katı kadar aday arasına giren kişiler 6-12 Haziran 2018 tarihleri arasında sözlü sınava alınacaklardır. Hangi kadrolara kaç kişi alınacağı ise aşağıda belirtilmiştir.

  • Kıdemli yalımı geliştirici – 1 kişi
  • Kıdemli ağ yöneticisi – 1 kişi
  • Yazılım geliştirici – 1 kişi (5 yıl iş tecrübesi olmalı)
  • Sistem uzmanı – 1 kişi (5 yıl iş tecrübesi olmalı)
  • Yazılım geliştirici  – 6 kişi (3 yıl iş tecrübesi olmalı)
  • Sistem uzmanı – 4 kişi (4 yıl iş tecrübesi olmalı)
  • Sistem güvenlik uzmanı – 3 kişi

Bakanlığa iş başvuruları elektronik ortam üzerinden (sinav.mfa.gov.tr) e-devlet şifresi ile giriş yapılarak yapılacaktır. Başvurular 4-22 Mayıs 2018 tarihleri arasındadır. Yani başvurular başlamıştır. Kurumun sitesine girerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru yapacaklar güncel programlama dillerinden en az 2 tanesini bilmeniz gerektiğini unutmamalısınız. KPSS sınavına girmemiş kişilerin puanları 70 olarak alınacaktır. YDS sınav puanı olmayanların ise sıfır olarak alınıp ona göre sıralamaya alınacaklardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir