Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

İran Tahran Farsça bilen Türk işçi alımı iş başvurusu

İran’ın başkenti Tahran’da çalışmak üzere Türk işçi alımı yapılacaktır. Yurtdışı iş ilanları sitesi olarak sizlere en doğru bilgileri ulaştırmaya devam ediyoruz. İran iş ilanlarını araştıran kişiler için başkent Tahran’dan iş ilanı ile sizlerleyiz. Tahran, İran’ın başkentidir. 18 milyondan fazla nüfusa sahiptir. Ülkede İran Riyali para birimi olrak kullanılmaktadır ve 1 İran Riyali 2021 Aralık ayı itibariyle 0,00031 Türk Lirası değerindedir. İran’ın resmi dili Farsçadır. Bundan dolayı iş ilanına başvuru yapacak olan kişiler hem yazı hem de konuşma dilinde Farsçayı bilmelidir. İş başvurusu Tahran şehrinde bulunan Türk Büyükelçiliğine yapılacaktır. Önce gerekli olan evrakları göndereceksiniz daha sonra da başvurunuz kabul edilmesi halinde Tahran’a kendi imkanlarınız ile pasaport, vize ve sehayat ücretlerini çekerek gidip orada yazılı, sözlü ve uygulamalı sınava gireceksiniz. Tahran Büyükelçiliğinde münhal bulunan bir adet Sözleşmeli Sekreterpozisyonuna sınavla personel alınacaktır.

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER :

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak,

3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,

7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),

8. Çok iyi derecede Farsça ve Türkçe bilmek (İyi derecede İngilizce bilmek tercih sebebidir),

9. Bilgisayar kullanabilmek.

BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:

1. Özgeçmiş (CV) (Adayın adres, telefon numarası, e-posta adresine özgeçmişte yer verilmelidir),

2. Türk pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfalarını tek bir doküman halinde sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

3. Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti.

4. Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf.

5. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti. Yurtdışındaki okulların denk bölümlerinden mezun olup, başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için Kariyer Kapısına yapılan başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” bölümünde “Denklik Gösterir Belge” alanına denklik belgesini mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.

6. Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge.

Sözkonusu belgelerden E-devlet sisteminden otomatik olarak çıkmayanların aday tarafından sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Adayların tüm başvuru belgelerinin asıllarını veya onaylı suretlerini en geç 13 Ocak 2022 Perşembe günü mesai bitimine kadar Tahran Büyükelçiliği’nde olacak şekilde iletmeleri gerekmektedir. Postada meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçiliğimiz sorumlu değildir.

Adaylar, başvurularının değerlendirilmesine ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

BAŞVURU TARİHİ:

Başvurular 6 Ocak 2022 Pazartesi TSİ 23.59 tarihine kadar e-Devlet üzerinden Dışişleri Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden alınacaktır.

SINAV YERİ:

Yazılı Sınav: T.C Tahran Büyükelçiliği, Ferdowsi Ave. No. 337 Tahran

Sözlü ve Uygulamalı Sınav: T.C Tahran Büyükelçiliği, Ferdowsi Ave. No. 337 Tahran

Tel : +98 21 3 595 11 00 (Santral)

Fax : 00 98 21 3 311 79 28

E-mail: embassy.tehran@mfa.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir