Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

Mısır’daki Büyükelçiliğe Lise Mezunu personel alımı şartları neler?

Mısır’ın başkenti ve dünyanın yedi harikası arasında yer alan Keops Piramiti’ne ev sahipliği yapan Kahire şehri iş ilanı ile karşınızdayız. Başkent Kahire 16 milyondan fazla nüfusu ile Arap dünyasının ve Afrika’nın en büyük şehri konumundadır. Ülkede Arapça ana dil olarak konuşulmaktadır. Para birimi olarak da Mısır Lirası kullanılmaktadır. 1 Mısır lirası 0,35 Türk lirasına eş değerdir. Burada iş arayan kişiler Arapça bilmelidirler. Bunun yanında İngilizce de ülkede konuşulmaktadır. Başkent Kahire’de Türk Büyükelçiliği bulunmaktadır.

Bu büyükelçilikte çalışmak isteyen kişiler dışişleri bakanlığına bağlı olarak devlet memuru statüsünde iş sahibi olabilirler. İş başvurusu için başvuru şartları Kahire Büyükelçiliği tarafından yayınlanmıştır. Giza’da adaylara yazılı, sözlü ve uygulamalı sınav yapılarak personel alımı gerçekleşecektir. Bunun için başvuru şartları olarak; 46 yaşından gün almamış ve en az lise ve dengi okul mezunu olmak, T.C. vatandaşı olmak, Türk Pasaportu sahibi olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, sağlık sorunu olmamak, çok iyi derecede Arapça ve Türkçe bilmek, bilgisayar ve daktilo kullanabilmek, Askerlik ile ilgisi olmamak.

Bu koşulları sağlıyor olmak iş başvurusu için yeterlidir. Bu şartları sağlayanlar 8 Ekim 2018 tarihine kadar gerekli olan başvuru evraklarını Kahire Türk büyükelçiliğine ulaştırmalıdır. Mısır’da ikamet eden Türk vatandaşlarımız ilana daha iyi başvuruda bulunabilir.

Başvuru için gerekli evraklar Türk pasaportu, kimlik fotokopisi, başvuru dilekçesi, askerli belgesi, diploma, 2 adet fotoğrafı “T.C. Kahire Büyükelçiliği 44, El Nile Street, Giza / Mısır” adresine gidip başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Telefon ile bilgi almak isteyenler 0020 2 35 72 64 25 nolu telefondan bilgi alabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir