Yurt dışı iş haberleri

Türklere Oturma İzni Veren Ülkeler Hangileridir?

Türklere Oturma İzni Veren Ülkeler

Yabancı ülkede oturma izni almak o ülkenin kanunları tarafından ayrıntılı bir şekilde belirlenmektedir. Bu kapsamda her ülkenin kendine has kuralları bulunmaktadır. Ancak genel olarak ifade etmek gerekirse oturma izni verilirken kişinin ekonomik durumu son derece önemli bir rol oynamaktadır. Ancak kimi ülkeler bunun yerine alternatif şeyler de sunabilmektedir. İşte bu sebeple sizlere yazımızda kolay oturma izni veren ülkelerin bazılarından bahsedeceğiz.

Avusturya

Avrupa ülkeleri arasında en kolay oturma izni veren ülke Avusturya’dır diyebiliriz. Zira diğer ülkeler gibi yüzbinlerce Euro’luk yatırım ya da bağış istememektedir. Bunun yerine bankada 2.500-40.000 Euro arası bir nakit para bulundurmak yeterli olmaktadır. Ülkemizdeki döviz kuru düşünüldüğünde bu rakam bayağı yüksek gelebilir. 10 farklı oturma izni seçeneği ile kolay bir şekilde izin alınabilir. Üstelik Avrupa ülkelerini gezmek için vize almanıza gerek olmaması da en önemli özellikler arasında yer almaktadır.

Belçika

İki aylık süre zarfı içerisinde oturma izni başvurusunu neticelendiren ülkelerden birisi de Belçika olmaktadır. Bu kapsamda yüksek meblağlı paralara sahip olmanız gerek bulunmamaktadır. Bunun yerine akrabanız olması ya da sağlam bir iş planına sahip olmanız yeterli olacaktır. Ayrıca bu ülkede Türk sayısının da hayli fazla olması Türklere oturma izni veren ülkeler arasında yer almasına da katkı sunmaktadır.

Kanada

Avrupa ülkelerinin dışında tercih edilebilecek ideal ülkelerden birisi de Kanada olmaktadır. Zira ülkenin genel yaşantısı ve refah düzeyi ayrıca göçmenlere bakış açısı diğer ülkelere nazaran daha olumlu olmaktadır.

Bu ülkede oturum izni alabilmeniz için 400 bin Dolar tutarında bir yatırım yapmanız istenmektedir. Bunun yanı sıra 800 bin Doların bulunduğu banka hesabına sahip olmak da ikinci bir seçenektir. Ancak bunların haricinde bu paralara sahip olmadan göçmenlik başvurusu ile de Kanada’ya yerleşebilmek mümkündür.

7 thoughts on “Türklere Oturma İzni Veren Ülkeler Hangileridir?

  1. Merhaba 20 yılık inşaatçıyım sıva alçı sıva boya şap dış cephe söve montolama ateş tuğlası işleri yapmaktayım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir