Yurt dışı iş haberleri

Yunanistan İş İlanları ve Yunanistan’da Yaşam Şartları 2019

Yunanistan İş İlanları ve Yunanistan’da Yaşam Şartları 2019

Komşu ülkemiz Yunanistan’da çalışmak isteyenler için bu yazımızda iş ilanları hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Böylelikle sizler de yurtdışında iş imkanı bulabilecek hem eğlenceli vakit geçirebilecek hem de iyi paralar kazanabileceksiniz. Komşumuz Yunanistan’da iş bulmak zor değildir. Yeter ki kendi özelliklerimizi ve hangi alanda iş aradığımızı net olarak belirleyelim.

Yunanistan ekonomik sorunlar ile karşı karşıya olsa da mevsimsel olarak çok ciddi şekilde turist çeken bir ülkedir. Ekonomik kriz turizm sayesinde turizm sezonunda etkileri azalmaktadır. Bundan dolayı turizme büyük önem verilmektedir. Özellikle ülkemize yakın olması sebebiyle birçok Türk turist bu ülkeye gitmektedir. İşte bu durumda Türkçe bilen elemanlara ihtiyaç artmaktadır. Bu kapsamda başta eğlence mekanları olmak üzere çeşitli sektörlerde eleman ihtiyacı artmaktadır.

İş İmkanları

Yunan adaları en çok turist çeken yerlerden birisidir. Sizler de burada çalışmak istiyorsanız bu durumda anında bir işletme ile anlaşabilir ve ardından mevsimlik olarak çalışabilirsiniz. Türkçe biliyor olmanız Türk müşterileri çekme potansiyelinizi de artıracağı için işletmeler açısından da bu durum oldukça avantajlı olacaktır.

Türkçe bilen personele ihtiyaç duyulan alanlar arasında satış danışmanlığı, çağrı merkezi personeli, seyahat acentesi teknik destek personeli, Türk büyükelçiliği ve başkonsoloslukları gibi çeşitli iş kolları bulunmaktadır. Yunanistan iş ilanları 2019 konu başlıkları incelendiğinde bu ilanlara sıklıkla rastlamak mümkün olacaktır. Yunanistan denince direk ülke içinde değil, Yunanistan’a bağlı olan adalarda turizm iş imkanları daha fazladır. Hatta günübirlik gidip gelinebilen adalar mevcuttur. Bu adalarda iş bularak maaşınızı Euro üzerinden alırken ülkemizde ikamet etmeye devam edebilirsiniz.

Yunanistan’da Yaşam

Yunanistan’ın adı her ne kadar adı sıklıkla ekonomik krizlerle anılsa da ülkedeki ekonomik durum çok da vahim değildir. Zira Avrupa Birliği’nin büyük destekleri sayesinde herhangi bir şekilde çöküş söz konusu olmamaktadır. İşte bu sebeple Yunanistan’da yaşam hakkında bilinen birçok şey eksiktir. İnsanlarının son derece sıcakkanlı olması alışmanızı sağlayacaktır. Her ne kadar siyaseten iki ülke arasında gerilimler yaşanıyor olsa da bunun insanlar arasında pek görülmediğini ifade edebiliriz. Ayrıca insanlar siyasetten çok kendi hayatları ile ilgilendiği için herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Ayrıca kültürel benzerlikler de size bu konuda yardımcı olacaktır. İklim yönünden de havası ülkemize benzemektedir.

Yunanistan işçi personel maaşları

Yunanistan, Avrupa Birliği üyesi ülke olduğu için maaşlar Euro cinsinden ödenmektedir. Herhangi bir işe başladığınızda maaşınız hesabınıza Euro olarak yatacaktır. Orada alacağınız 1000 Euro’luk bir maaş bile ülkemizde döviz kurundan dolayı yaklaşık 7 bin TL civarı ücrete denk gelmektedir. Bundan dolayı Yunanistan’da çalışmak oldukça karlı bir iş fırsatıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir