Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

Almanya Frankfurt Türk personel alımı

Almanya’nın Hessen bölgesinin en büyük şehri ve Almanya’nın finans ve ticaret merkezi konumunda olan Frankfurt Türk personel alımı ilanı yayımladı. Almanya’da çalışmak isteyen vatandaşlarımız veya Almanya’da yaşıyor olup da Türk pasaportu olan vatandaşlarımız bu iş ilanına başvuruda bulunabileceklerdir. Frankfurt, Almanya’nın beşinci büyük şehri durumundadır. Şehir oldukça gelişmiştir. Ülkemiz vatandaşları için şehirde Türk baskonsolosluğu bulunmaktadır. Türk personel alımı Dışişleri bakanlığı tarafından Frankfurt Türk başkonsolosluğuna yapılacaktır.

Başkosoloslukta çalışmak isteyen kişiler Almancayı ve Türkçeyi çok iyi derecede bilmelidirler. 41 yaşından gün almamış olan ve  Türk pasaportu sahibi olup bilgisayar kullanmayı bilen kişiler bu iş ilanına süresi için başvuru yapmalıdırlar. Başvuruları kabul edilen kişiler Frankfurt iş ilanı giriş sınavına girmeye hak kazanacaklardır. Giriş sınavında adaylara yabancı dil soruları sorulacaktır. Almancadan Türkçeye ve Türkçeden Almancaya çeviri soruları olacaktır. Daha sonra sözlü sınav ile genel kültür bilginiz test edilecektir. En son olarak da uygulamalı sınav ile bilgisayar kullanımınıza bakılacaktır.

Frankfurt iş ilanı başvurusu için gerekli olan belgeler neler?

  • Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir)

  • Özgeçmiş (CV)

  • Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri

  • Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti

  • Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim Ataşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”.)

  • Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge

  • Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf

Frankfurt iş başvurusu nereye ve ne zaman yapılmalıdır?

Başvurular en geç 30 Nisan 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar “T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu, Kennedyallee 115-117, 60596 Frankfurt a.M.” adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde şahsen yapılabilir. “Tel : +49-(069) 713 773 Fax : +49-(069) 713 77 485” Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluk sorumlu değildir.

One thought on “Almanya Frankfurt Türk personel alımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir