Konsolosluk Büyükelçilik Personel Alımı

Trablus Büyükelçiliği 4/B’li Türk Sekreter Alımı Duyurusu Yayınlandı

Yıllardır Osmanlı Devleti toprağı olan daha sonra birinci dünya savaşında cephe olarak kullandığımız Trablusgarp, şu anda Lübnan’nın en büyük şehirleri arasındadır. Nüfus 2 milyon 250 bin kişi civarındadır. Trablus şehrinin Akdeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Ülkemiz de burada büyükelçilik seviyesinden temsil edilmektedir. Türk Büyükelçiliği boş durumda bulunan 2 sekreter kadrosu için Türk uyruklu personel alımı yapacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından kurum personel alımı şartlarını yayınladı. Bu şartları taşıyan kişiler kurumun büyükelçilikte uygulayacağı giriş sınavı da başarı ile tamamlamalıdır.

Büyükelçilikler personel alımları için kamu personeli seçme sınavı puanı aramamaktadırlar. Yurtdışında çalışılacağı için şartlar ülkemizdeki alımlardan farklıdır. Öncelik olarak yabancı dil ve ana dilimiz olan Türkçenin iyi bir şekilde bilinmesidir. Lübnan’da konuşulan dil Arapçadır. Bundan dolayı başvuru yaparken Arapçanızın ve Türkçenizin çok iyi olması koşullar arasında bulunmaktadır. Bunun dışında bilgisayar ve daktilo kullanımınızın da iyi olması gerekmektedir. Dolandırıcılık, rüşvet, hırsızlık gibi suçlardan hüküm giymemiş ve sağlık durumunuzun Lübnan Trablus’ta çalışmaya uygun olma koşullarını sağlamalısınız. Erkekler askerlik görevlerini yapmış olmalı veya yapmış sayılmalıdır. En az lise mezunu olmalı eğer yurtdışında öğrenim görmüşseniz denklik işlemi yaptırarak en az lise mezunu olduğunuzu kanıtlamalısınız.

Başvurunuzu “T.C Trablus Büyükelçiliği-Shara Zaviya Dahmani, Trablus” adresine 20 Mayıs 2018 tarihine kadar başvuru evraklarını elden şahsen veya posta yolu ile ulaştırarak yapmalısınız. Posta yolu ile başvuru yaparken gerekli evrakların fotokopilerini gönderip asıllarını başvurun uz kabul edilip giriş sınavına çağrıldığınızda yanınıza bulundurmalısınız. Başvuru sırasında aşağıdaki evrakları teslim etmelisiniz.

  • Sınava katılmak istediğini belirten dilekçe,
  • Özgeçmiş
  • Türk pasaportu ile işlem görmüş sayfalarının fotokopileri
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Son mezun olunan okuldan alınmış diploma
  • Askerlik durum belgesi
  • 2 adet vesikalık renkli fotoğraf

Başvurularınızı gönderirken sorular için büyükelçiliği arayıp bilgi alabilirsiniz. Büyükelçiliğe + 218 21 340 11 46 nolu numaradan ulaşabilir veya “embassy.tripoli@mfa.gov.tr” adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir