Yurt dışı iş haberleri

İtalya Türk Personel Alımı ve İtalya Yaşam Şartları

İtalya Türk Personel Alımı

Avrupa’nın en büyük ekonomileri arasında yer alan İtalya’da çalışmak isteyenler için yazımıza iş imkanları ve yaşam şartları hakkında bilgiler vereceğiz. Böylelikle sizler de İtalya’da iş bulma konusunda girişimlere başlayabileceksiniz. İlk olarak iş imkanlarından bahsedip ardından da yaşam şartlarına değineceğiz.

İş İmkanları

İtalya ekonomisi son derece güçlü olduğu için istihdam konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamamaktadır. Bunun yanı sıra refah seviyesinin de yüksek olması alacağınız maaşların yüksek olmasını sağlamaktadır.

Ancak şunu belirtmek gerekir ki İtalya’da çalışmak için İtalyanca bilmek son derece önemlidir. Zira milliyetçi yapıları gereği çok zorda kalınmadığı sürece İngilizce konuşmayan İtalyanlar ile iletişim problemi yaşanabilmektedir. Bu sebeple de genellikle ayak işlerinde çalışmanız söz konusu olabilir.

Ancak İtalyanca biliyorsanız bu durumda uzmanlık alanınızla alakalı olarak çok ciddi işler bulabilirsiniz. Bu sayede de kazancınızı ciddi manada artırabilirsiniz. İş bulabileceğiniz alanların başında ihracat yapan firmalar gelmektedir. Zira Akdeniz’e kıyısı olan bu ülke ihracat alanında birçok firma ile çalışmaktadır. Dolayısıyla Türk firmaları bünyesinde de iyi işler bulabilirsiniz. Ancak İtalyanca biliyorsanız ve İtalya’da ikamet etmek istiyorsanız bu durumda daha birçok iş imkanı sizleri bekleyecektir.

İtalya’da Yaşam

İtalya’da yaşam standartları hayli yüksektir. Ancak elde edeceğiniz ücretler de yüksek olunca aradaki fark da kapanacaktır. Bu kapsamda refah bir yaşam sürebilirsiniz. Bunun yanı sıra tarihi birçok yapı ve mekanın olması da sizler için büyük avantaj olacaktır. Zira istediğiniz her yeri gezebileceksiniz. Dolayısıyla sizler için çok farklı bir tecrübe olacağı da bir gerçektir. İşte tüm bunlar için sizler de İtalya Türk personel alımı ilanlarını takip edebilir ve ardından da başvurunuzu yapabilirsiniz. Sizleri farklı tecrübelerin beklediğini de unutmayınız.

15 thoughts on “İtalya Türk Personel Alımı ve İtalya Yaşam Şartları

  1. merhaba 23 yaşındayım italyada doğdum ve italyan vatandaşıyım pizza ustasıyım şuanlık türkiyede antalyada ikamet ediyorum iş arıyorum ne işi olursa yaparım.

  2. Yanlız yaşayan bayanım yurtdışında iş arıyorum fabrika sektörün de iş arıyorum

  3. ya 10 senedir Italya’da yaşıyorum .Boyle yalan haber görmedim yok ekonomisi super yok yasam şartları vs. 🙂 sakin gelmeyin buralara avucunuzu yalarsiniz is yok kriz var.Heee diyorsanizki ayda 800-1000 “euro oda belki sansiniz varsa is bulabilirseniz ki en az 8/9 ay mumcun degil” oda kirası yemek yol giyim kusam vs. en az 500/600 euro ciao ciao kalir sizede 200/300 euro
    haydeee ozaman kosa kosa gelin italyaya :))

    1. Okuyunca ben de sok oldum…Hangi italya dan bahsediyor bunlar…2 yildir milanodayim ve issizim…herkez issiz…

  4. Kaynakçı ve parke taşı ustasıyım 10 sene italyada kaldım şimdi türkiyedeyim

  5. Italyada is imkani var, italyanca bilirseniz tabii ozelliklede kuzey italyada bu arada italyada ikamet etmekteyim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir