Yurt dışı iş haberleri

Katar’da İş İmkanları

Katar’da İş İmkanları

Doğal gaz, petrol sektörleri ve 2022’de gerçekleşecek olan Dünya Kupası turnuvasının canlandırdığı inşaat sektörü ile Katar’da iş imkanları oldukça geniştir.

Türkiye ve Katar arasındaki yakınlık ile Türk işçilerin de Katar’da çalışmak ister. Özellikle 2022’de düzenlenecek olan Dünya Kupası ülkede iş imkanlarını artmasına neden olan büyük bir avantajdır. Katar 2,3 Milyonluk nüfusu ve bir ilimiz kadar yüzölçümüne sahiptir. Ülkede kişi başına düşen gelir oldukça fazladır. Bu da ülkeyi hem ticaret hem de iş imkanlarıyla çekici bir ülke konumuna getirmiştir.

Katar’da Hangi Sektörlerde İş Bulabilirsiniz

Katar denince aklımıza petrol, doğalgaz ve inşaat sektörleri gelişmiştir. Ortadoğu’nun en sakin ve zengin Arap ülkelerinden olan Katar’da çalışmak avantajlıdır.

Bu ülkede çalışmak istediğinizde, şirketiniz ile maaş konusunda öncelikle anlaşın. Çünkü Katar iş fırsatları çok ama bir o kadar pahalı bir ülkedir. Burada çalışmak isterseniz bazı şartları göz önüne almanız gerek. Çalışacağımız şirket ile bazı anlaşmalar yapabilirsiniz. Örneğin; uçak bileti, şirket aracı, sağlık sigortası, şirketin misafirhanesi ya da kalacağınız bir ev şirketin imkanlarında mevcuttur. Bu ufak detaylar sizin için birer avantaj olur.

Türkiye ile arasında vize istemeyen Katar bu konuda rahat olabilirsiniz. Ülkede normal maaştan 2-3 katı fazla bir maaşla çalışmak mümkündür. Örneğin ülkemizde 1500 TL maaş ile çalışıyorsanız, Katar’da bu maaş 4000-4500’e kadar çıkmaktadır. Bu maaşla ülkede rahatlıkla birikim yapabilirsiniz.

Sosyal Hayat ve Yaşam

Katar’da pahalı bir hayat vardır. Gerçekten ülkemizle kıyasla yaşamı oldukça lükstür. Ama şirketlerin size verdiği imkanlarla bunu fırsata çevirebilirsiniz. Katar bir körfez ülkesidir ve gerçekten farklı bir atmosfere sahiptir. Özellikle hızlı işleyen adalet mekanizması sizi etkileyecektir. Evin kapısını açık bırakıp akşama kadar gezin, inanın gözünüz arkada kalmaz. Elinizde Katar iş imkanı varsagerçekten hiç durmayın bu fırsatı değerlendirin.

3 thoughts on “Katar’da İş İmkanları

  1. Evet bende körfez ülkelerine gidmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim elektrik su mekanik kaynak işleri aşçılık yaparız

  2. Özel güvenlik görevlisiyim silahlı meslek liseli mezunuyum mobilya sertifikam var v.b

  3. bende gitmek istiyorum yurt dışına meslek operatör iş makinaları loder transmikser vinç bobket portlif belgelerim olup 15 yıldır operatölük yapıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir