Yurt dışı iş haberleri

Yurtdışı Vize Reddetme Oranlarına Göre Schengen Ülkeleri 2018

Birçok kişi yurtdışında yaşama fırsatlarını araştırmaktadır. Bunun sebepleri olarak yurtdışının refah seviyesi ve gelir olanakları gösterilmektedir. Hatta önce ülkemizde inşaat işçisi oalrak çalışıp işi öğrenen kişiler daha sonra yurtdışında iş yapan ve Türk işçi alımı yapan inşaat firmaları ile anlaşarak yurtdışında çalışmaya devam etmektedirler.

Yurtdışı Türk inşaat işçisi alımları için bile olsa kişiler ülkelere giriş yapmaları için o ülkelerin konsolosluklarından vize almaları gerekmektedir. Daha önce yurtdışına çıkmış olan kişiler bu süreçlerden geçtikleri için anlatmaya çalıştığımız durumu daha iyi anlamışlardır. Bazı ülkeler kişilere vize konusunda zorluk yaşatmayıp onaylarını kısa sürede yaparken bazı ülkeler ise uyguladıkları sert politikalar ile kişilere vize işlemlerinde zorluk çıkarmaktadırlar. Bu zorluklardan dolayı bir çok işçi yurtdışı inşaat işi bulmasına rağmen vize sorunu sebebiyle çalışmaya gidememektedir.

Vize Reddetme Oranlarına Göre Schengen Ülkeleri;

Avusturya ??: 3,3%
Belçika ??: 14,0%
Çek Cumhuriyeti ??: 3,1%
Danimarka ??: 5,1%
Estonya ??: 1,7%
Finlandiya ??: 1,2%
Fransa ??: 9,9%
Almanya ??: 5,6%
Yunanistan ??: 3,2%
Macaristan ??: 2,8%
İzlanda ??: 0,3%
İtalya ??: 5,5%
Letonya ??: 1,1%
Litvanya ??:1,4%
Lüksemburg ??: 1,0%
Malta ??: 25,0%
Hollanda ??: 7,5%
Norveç ??: 4,6%
Polonya ??: 2,6%
Portekiz ??: 12,2%
Slovakya ??: 2,9%
Slovenya ??: 6,8%
İspanya ??: 7,6%
İsveç ??: 10,0%
İsviçre ??: 6,1%

Yurtdışı iş ilanları sitesi olarak sizlere tavsiyemiz yurtdışında çalışamaya gitmek için seçtiğiniz ülkenin vize durumunu iyi araştırmanız. Son dakika sürprizi yaşamak istemiyorsanız yurtdışına çıkmak için en önemli şart olan vize durumlarına dikkat etmelisiniz. Yukarıdaki ülkeler shengen vizesi veren ülkelerdir. Arabistan, Katar, Dubai, Mısır gibi ülkelerin vize verme şartları farklıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir