GreenCard

Finlandiya Çalışma İzni Vizesi

Avrupa Birliği vizesi olmayan vatandaşlar, Finlandiya’da çalışma izni vizesi almak için birinci öncelik oturma izni almaları gerekir. Ticari faaliyeti gerçekleştirecek olan kişinin ticari faaliyeti kar amaçlı olması gerekir. İş sözleşmesinin detayları önceden belgelerle kanıtlaması gerekir. Şirketin iş anlaşmaları, sponsorlar ve iş planları gibi finansmanları gösterebilir.

Mesleğine güvenceler vererek oturma iznini alıp ve bu sayede çalışma izni vizesini de alabilir. Kişi geçim kaynaklarını ve işini güvence altında tutarak, asgari geçimin üzerinde geliri olduğunu kanıtlarsa oturma iznini alır ve çalışma izni vizesini almanın yolunu açar.

Finlandiya Çalışma İzni Vizesini Alma Şartları

  • Finlandiya’da çalışma izni vizesi almak için öncelik oturma iznini almanız gerekir.
  • Finlandiya çalışma izni vizesi alma oturma izni almak kadar kolaydır.
  • Çalışma izni almak için eğer bir şirket ile anlaşmalı olarak çalışmaya başlamak daha da avantajlı ve kolay olacaktır.
  • 3 aydan fazla kalacaksınız oturma izni almanız gerekecek. Ve bu sayede çalışma izni vizesini de alma yolu açılacaktır.

Finlandiya Diğer Çalışma İzni Alma Yolları

Finlandiya çalışma izni vizesi alma yolları arasında en çok kullanılan  yöntemlerden biri de Finlandiya’da faaliyet gösteren yerli ya da yabancı bir firma ile çalışma sözleşmesi yapmaktır. Buna göre sizler, firma ile resmi bir iş ilişkisi kurduktan sonra ülkeye firma çalışanı olarak girebilirsiniz. Bu durumda firma sizlere kefil olacak ve izin almanız için gerekli tüm diğer prosedürleri yerine getirir.

Ayrıca kazanç sağlayan bir girişimci olarak da vize alabilirsiniz. Özellikle bir mesleği ya da sanatı icra ediyorsanız bu yöntemle vize almanız daha kolay olacaktır. Bilim insanları, akademisyenler, sporcular, sanatçılar ve ekonomik girişimciler bu yolla vize alabiliyor.

One thought on “Finlandiya Çalışma İzni Vizesi

  1. Slm ben cezayirli aynı zamanda türkiye vatandaş var çevirme konusunda bir posizyon arıyorum bana yardımcı olur musunuz sayiglar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir