GreenCard Yurt dışı iş haberleri

Kolay Vatandaşlık Veren Ülkeler

Başka bir ülkenin vatandaşlığını kolay bir şekilde alabilmeniz için sizlere bu yazımızda kolay vatandaşlık veren ülkeler hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız. İlk olarak belirtmemiz gerekir ki eğer ciddi bir sermayeye sahipseniz vatandaşlık almanız daha kolay olmaktadır. Ancak sermayeniz yoksa bu durumda evlilik yoluyla vatandaşlık elde etme yoluna gitmelisiniz. Bunun için de birtakım şartlar bulunmaktadır. İşte tüm bunları sizler için yazımızda bir araya getirdik.

Amerika Birleşik Devletleri

Herkesin gitmek ve hatta vatandaşlığını almak istediği ülkelerin başında Amerika yer almaktadır. Sıklıkla duyduğunuz green card başvurusu bu kapsamda en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Green Card yöntemi ile Amerika her yıl 55.000 göçmeni nüfusuna dahil etmektedir. Bu kapsamda bilgisayara üzerinden gerçekleştirilen başvurularda herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Böylelikle şansınız yaver giderse süresiz oturma izni elde edebilmeniz mümkün olacaktır.

Bunun yanı sıra 1 Milyon Dolarlık bir yatırım yaparak da vatandaşlığın önündeki engelleri kolay bir şekilde aşabilirsiniz. Eğer bu kadar paranız yoksa bu durumda ABD’de yaşayan yakın akrabalarınızdan davetiye talep edebilirsiniz. Bu durumda da oturma izni ve ardından da vatandaşlık almanız son derece kolay olacaktır.

Malta

Para karşılığı kolay vatandaşlık veren ülkelerden birisi de Malta’dır. Bu kapsamda yapmanız gereken 650 bin Euro değerinde bir bağış yapmanızdır. Ardından kısa süre içerisinde vatandaşlığınızı alabilirsiniz.

Kanada

Göçmen programlarıyla vatandaşlık veren bir diğer ülke de Kanada’dır. Bu ülkede göçmen programı kapsamında 3 yıl yaşarsanız 3 yılın sonunda vatandaşlık alabilmeniz mümkündür. Ayrıca spor ve sanat alanları ile ilgilenenler için de ayrıcalıklar vardır. Bu alanlarda 2 yıllık tecrübeye sahip olanlara da vatandaşlık verilmesi kolaydır. Sizler de bu ülkelerden dilediğinize başvurabilir ve şansınızı deneyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir