Yurt dışı iş haberleri

Katar Türk personel alımı olacak

Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ile Katar Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman bin Casim El Sani ile görüştü. Bu görüşmede öne çıkan detaylar hakkında size bilgi vereceğiz. Bölgesinin zengin ülkeleri arasında yer alan Katar, Türk vatandaşlarımız tarafından da iş fırsatı olarak sürekli tercih edilmektedir. Bakanımız Çavuşoğlu, 2018 yılında yüzde %57 büyüyen Katar ile Türkiye arasındaki ticaret hacminin daha da artacağından bahsetti.

Katar’la giderek artan ekonomik iş birliklerinin 2019 yılı sonuna kadar bir önceki yıla göre daha da artmış bir şekilde devam edeceği belirtildi. Bu ekonomik iş birliğinin artışının her iki ülkeye de maddi destek olacağı ve işsizlik azaltılmasında önemli rol oynayacağı belirtildi.

Bunun dışında Libya’da devam eden olayların vegerginliğin azaltılması için yapılabilecek tutumlar ve uluslararası işbirliği konuları da ele alınmıştır. Bölgenin huzur ve refahı için her iki ülke de elinden geleni yapmaya hazırdır ifadelerine yer verildi.

Katar’ın 2022 Dünya Kupasına da ev sahipliği yapacak olması oradaki inşaat faaliyetlerini de artırmıştır. Bu durumda ülkemizdeki inşaat firmalarının Katar’a yönelmesini sağlamıştır. Katar’da alınan inşaat ihaleleri ile birlite orada çalışmak üzere Türk işçi alımları da yapılacaktır. Hali hazrıda Katar’da devam eden projelerde zaten Türk firmalar ağırlıklı olarak görev almaktadırlar. Katar’da çalışmak isteyen vatandaşlarımız için bu dönemler oldukça iyidir. İki ülke ilişkilerinin iyi olduğu bu dönemlerde orada iş bulmak oldukça kolaydır. Sitemizi takip ederek Katar Türk işçi alımı iş ilanları yayınlarını takip edebilirsiniz.

22 thoughts on “Katar Türk personel alımı olacak

 1. Isıcam kapaklı cephe silikon cephe cam montajı yaparım ısıcam imalat montaj alüminyum küpeşte montajı yaparım

 2. Slm yurtdışında çalışmak istiyorum 10 yıllık pasaportum var rica etsem yardımçı olur musunuz?

 3. Merhaba 2005 yılından bu yana türkiye avrupa arası tır şoförüyüm yurt dışında çalışabilirim Erhan ERKAN

 4. Merhaba 28 yaşındayım makine teknikeriyim yardımcı personel olarakta çalışabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim işe çok ihtiyacım var.

 5. Yurt dışına gitmek istiyorum. Kaynakçı ustasıyım Gazaltı ve elektrot..SUUDİ arabistan ve rusya deneyimim var.

 6. Serhat çamur
  Merhaba aktif olarak makine bakım teknisyeni olarak çalışıyorum MAKİNE YEKNOLOJİSİ BİLGİSAYARLI MAKİNE İMALATI OLARAK USTALIK BELGEM VAR AYRICA SEVİYE 5 MESLEKİ YETERLİLİK BELGEM VAR TORNA , frze matkap gibi makineler de ustayım ARGON ,GAZALTI VE ELEKTİRİK KAYNAĞINDA USTA YIM Ve milimin mekanik işlerde ustayım çok Çalışkan çalışmaktan yılmayan birisiyim işimi severek yapıyorum farklı pozisyonlardada görev alabilirim E SINIF EHLİYET İM VAR serhatcamur87@ gmail.com

 7. Merhaba 10 yil almanyada insaat firmasinda gorev aldim iyi bir kalip duvar ustasiyim sizinle yurtdisinda calismak istiyorum.

 8. Inşaat teknikeriyim Autocad metraj excel uc boyutlu idecad mimari santiye sahasinda calisabilirim

 9. Muhammet
  Enerji sektöründe çalışmaktayım makine teknikeriyim tupraşta çalışıyorum kaynak taşlama montaj ustasıyım yurt dışı işleri takip ediyorum uzun vadeli çalışabilirim
  muhammetodemis123456@ gmail.com

 10. Merhaba ben gaz alti elekrik kaynak ustasıyım sertifikam var daha önce kıbrısta çalışıyordum deneyim çok iyidir.

 11. Elektrikli ev aletleri teknisyenligi sogutma sistemleri klima sistemleri soforluk tarim isleri ustasiyim katarda calismak istiyorum.ilgilenirseniz sevinirim.saygılarımla

 12. Ben İstanbul Avrupa yakası oturuyor ben 83beri şoför harfyat kırkayak kamyon kolamiyor dişi ülkede çalışma k istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir