Yurt dışı iş haberleri

Bulgaristan İş İlanları Yaşam Koşulları

Bulgaristan İş İlanları

Ülkemizin komşularından olan Avrupa ülkesi Bulgaristan’da çalışmak isteyenler için yazımızda iş ilanları ve yaşam şartları hakkında bilgiler vereceğiz. Bulgaristan’da yaşayan Türk kökenli ailelerin de çok olması ve kültürlerimizin de birbirine yakın olması iki ülkeyi birbirine yaklaştıran unsurlar arasında görülmektedir. Nitekim yüzyıllar boyunca aynı çatı altında yaşayan bu insanlar ister istemez birbirlerinin huylarını almışlardır.

İş Fırsatları

Bulgaristan’da yapabileceğiniz işleri iki ana kategoriye ayırabiliriz. Bunlardan birincisi Bulgaristan’a yatırım yapan Türk şirketleri bünyesinde çalışmaktır. Genellikle Türk personel çalıştırarak iletişim kopukluğu yaşamak istemeyen firmalar bu yöntemi tercih etmektedir. İşte bu sebeple sizler de bu fırsatları değerlendirebilirsiniz. Bu kapsamda daha çok inşaat firmalarının bu tarz ilanlar verdiklerini de ifade etmemiz gerekir.

Mühendis, ustabaşı gibi niteliklere sahipseniz bu tür iş ilanlarını bulabilmeniz daha kolay olacaktır. İkinci seçenek ise direkt olarak Bulgaristan işletmeleri veya şirketlerinde çalışmaya başlamaktır. Bu kapsamda Bulgarca biliyorsanız sizler için büyük bir artı olacaktır. Zira Avrupa’da çalışan genç nüfus sayısı her geçen gün azalmaktadır. Bu da kalifiye personel ihtiyacını doğurmaktadır. Bu kapsamda restoran, fabrika gibi çeşitli işletmelerde iş bulabilmenize imkan sunacaktır.

Yaşam Şartları

Bulgaristan’da başta gıda fiyatları olmak üzere yaşamın Türkiye’ye nazaran çok daha uygun olduğunu ifade edebiliriz. Her ne kadar emekliler için hayat biraz zor olsa da sizler çalışanlar olarak bu sıkıntıları yaşamayacaksınız. Ayrıca boş vakitlerinizde gezecek çok fazla yer olması da sizler için en önemli avantajlar arasında yer alacaktır.

Ülkemize yakın olması da Bulgaristan’ın avantajları arasında yer almaktadır. Dolayısıyla aşırı masraflara kalkışmadan ülkemize ziyaret gerçekleştirebilirsiniz. O halde Bulgaristan iş ilanları arayışına başlayabilir ve en kısa süre içerisinde kendinize uygun bir iş bulup Bulgaristan’a yerleşebilirsiniz.

5 thoughts on “Bulgaristan İş İlanları Yaşam Koşulları

  1. Inşaat işlerinde çoğundan anlarım usta başı kalfafa taşeron firma olarak çalıştım deneyimli inşaat sektöründe alci siva boya mantolama uzmanıyım.malum ülkemizde inşaat sektörü biraz durgun olduğu için yurt dışı seciyorum

  2. Kalfa olarak insaatlarda çalıştım,yabancı dil olarak ingilizce biliyorum yurtdışında iş hayatıma devam etmek istiyorum ilgilenirseniz sevinirim

  3. Dış ve iç cephe alçı boya mantolma ekiplerimiz mevcuttur tüm işçilikler ve malzemeler bize aittir.

  4. Çatı ve oluk yada havalandırma işlerinde yardımcı olarak yurtdışı iş arıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir