GreenCard

Rusya Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Rusya Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Rusya vize işlemleri nasıl yapılır hakkında bu yazımızda sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Öncelikle belirtmek gerekir ki son yıllarda yaşanan tüm krizlere rağmen Rusya ile olan ilişkilerimiz başta dalgalı olsa da yaşanan son gelişmeler neticesinde daha güçlenmiş ve nihayetinde 2010 yılında iki ülke arasında vize muafiyeti uygulaması başlamıştır.

Rusya ile vize muafiyeti anlaşması sayesinde sadece birkaç formalite işlem sonunda uçak biletinizi alarak Rusya’ya keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Vize muafiyeti olsa da bazı prosedürleri yerine getirmeniz gerekir.

Konsolosluk veya Vize Hizmeti Sunan Firmalar ile Vize

Rusya vize işlemleri için öncelikle doğrudan konsolosluğa bizzat başvurarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Gerekli belgelere konsolosluk sitesinden ulaşarak bu belgelerle başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu yöntemle işlemlerinizin tamamlanması biraz zaman alabilir. Dolayısıyla sizlere ikinci yolu tavsiye ediyoruz.

İkinci yol olarak vize için gerekli işlemleri sizler için yalan ve daha hızlı bir şekilde işlemlerinizi küçük bir ücret karşılığında yapan firmaları tercih edebilirsiniz. İnternet üzerinden bu firmaları araştırıp başvurunuzu yapabilirsiniz.

Alınabilecek Vize Çeşitleri

Rusya’ya vize nasıl alınır diyorsanız birçok vize seçeneğine sahip olduğunuzu belirtmek isteriz. Bunlardan ilki turistik vizedir ve en çok alınan vize türüdür. Turistik vize almak diğer yöntemlere kıyasa daha kolaydır ve daha az zaman alır. Eğer Rusya’ya 1 aylık tatil için gideceksiniz bu vizeyi almanızı tavsiye ederiz

Bunun dışında çalışma vizesi ve eğitim vizesini alabilirsiniz. Eğer Rusya’da çalışmak ve eğitim görmek gibi amaçlarınız varsa bu vize türlerini almanız gerekir. Turistik vizeye kıyasla daha ayrıntılı koşullar istenir ve biraz daha fazla zaman alır. Ayrıca ek bazı koşulları da sağlamanız gerekir. Bunlar dışında iş vizesi, humaniter vize, özel vize, transit vize yöntemleri ile de vize alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir